Kuninglik paar 2015. aastal Rootsi printsi Carl Philipi ja Sofia Hellqvisti pulmas. Aasta hiljem teatasid Märtha Louise ja Ari oma abielu purunemisest. Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 30. detsember 2019 10:07
Esimesel jõulupühal läks vabasurma Norra printsessi Märtha Louise'i endine abikaasa Ari Behn, kellega tal on kolm tütart. 47aastase kirjaniku ema avaldas Facebookis liigutava sõnumi.

Marianne Behn avaldas foto, kus poeg koos temaga rannas naeratab. "Kallis armas Mikis," kirjutas leinav ema. "Pimedus ei võtnud su üle võimust ... Hoopis ere ja särav VALGUS sai sinuga üheks."

Kuninglik paar teatas lahkuminekust 2016. aastal. Märtha Louise kinnitas, et nad olid püüdnud oma abielu päästa, kuid olid sunnitud tunnistama, et on lootusetult lahku kasvanud. 

Behn tunnistas juba abielu päevil, et kannatab ärevuse ja masenduse all ning pruugib liiga palju alkoholi. Mullu ilmunud raamatus "Inferno" maalis ta lahutusjärgsest elust trööstitu pildi. Pärast lahutust tabasid Arit ägedad paanikahood ja ta viidi haiglasse. "Ma värisesin ja hambad plagisesid. Arvasin, et suren. Mul oli selline tunne, nagu mul oleks olnud ühekorraga infarkt, insult ja hingamisprobleemid," rääkis Behn Norra väljaandele Dagbladet.

Esoteerikavaimustuses Märtha Louise, kes enda sõnul oskab inglitega suhelda, on leidnud uue armastuse - Los Angelese staaršamaani Dureki, keda ta nimetab oma hingesugulaseks. Eksabikaasa surma kohta pole Märtha Louise kommentaari andnud. Ka Behn ilmus 2017. aasta suvel seltskonda uue sõbratari, jurist Ebba Rysst Heilmanniga.

Ebba nimetab Instagrami järelehüüdes Arit maailma hullumeelseimaks, ilusamaiks, tugevaimaks ja keerukaimaks meheks. "Olen igavesti tänulik, et sain olla sulle nii lähedal ja lubasid mul sinu eest hoolitseda. Teen kõik, mida sulle lubasin, ja kõik, milleks mind võimeliseks pidasid. Sina panid mind mõtlema. Kirjutan seda ja pisarad voolavad."

Ajakirja People teatel saadetakse Ari Behn viimsele teele 3. jaanuaril Oslo katedraarlist. Matuseteenistuse viib läbi Oslo piiskop Kari Veiteberg.