Inimesed

Tantsumaraton! Laupäeval tantsitakse järjest lausa 12 tundi 

Toimetas Katharina Toomemets, 27. detsember 2019 11:01
Tantsumaraton 2018Foto: Ekaterina Soorsk
Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit kutsuvad kõiki 28. detsembril tantsima võrdsete liikumisvõimaluste eest. Sel korral on tantsumaratonil nelikümmend võistlejat, kes peavad vastu pidama 12 tundi hea eesmärgi nimel.

Tantsumaraton toimub Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus juba kolmandat korda ning meelelahutusliku ja heategevusliku maratoni eesmärgiks on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures pöörata tähelepanu abivajajatele ja neile, kes ühiskonnas nõrgemal positsioonil. Sündmusega soovitakse suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust, rõhutades, et igasuguse füüsilise vormiga ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed ja kaasatud. Plaate keerutavad teiste seas Rain Tolk, Eiki Nestor, Siim Nestor, Jakob Rosin, Janek Murd, Annie Rist ja Dr.PhilGood. Päeva juhib Kristel Aaslaid.

 

Maratoni 12 tundi jaotatakse eri tantsustiilide ja ülesannete vahel, kus osalejad saavad igal tunnil erinevaid loomingulisi väljakutseid ja panna end proovile eri tantsustiilide, – vormide ja liikumiste osas tantsuplatsil. Maratoni lavastajaks on koreograaf Teet Kask. Kohtunikeks on tantsupedagoog ja koreograaf Raho Aadla, breik-tantsu professionaal Dmitri Teras, rahvatantsu juhendajad Janne Kuuskla ja Urmas Laigna, kes hindavad osalejate loomingulisust ja tantsimise mitmekesisust.

Tantsuline vastupidavustest kestab 12 tundi, keskpäevast keskööni, igal tunnil mängib muusikat erinev DJ ning õhtut juhivad õhtujuhid, kelle ülesanne on ka võistlejaid turgutada. Kohtunikud jagavad kogu ürituse jooksul erinevaid auhindu. Kaksteist tundi vastupidanute seast selgub viimasel tunnil maratoni üldvõitja, kes saab auhinnaks rahalise preemia. Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena. Publik on oodatud võistlejaid toetama ja oma sõpradele kaasa elama.

Ürituse ajakava:

12.00 Päevakava ja kohtunike tutvustus ning kõned.
12.30 Soojendus – Madli Teller
13.00 Keskpäev Telliskivis – Eiki Nestor
14.00 Ajalooline tants – Siim ja Madis Nestor
15.00 Eesti tants – Janek Murd
16.00 Disko – Jakob Rosin
17.00 Duett – Rain Tolk
18.00 Trummide põrinal – Silver Ulvik
19.00 Vabastav tants – Annie Rist
20.00 Tantsud, mida saab kaasa laulda – Kaisa Kattai + Jonas Kaarnamets
21.00 Romantiline tants – Peeter Ehala
22.00 Tänavatants – Mihkel Sirelpuu
23.00 Küte! – Dr.PhilGood
00:00 auhindamine, pidulik lõpetamine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee