Blogid

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas hüljatud naine ekskallimale kätte maksis  

Tõnis Erilaid, 27. detsember 2019, 00:03
Foto: Robin Roots
Keskealine mees oli noore Helene võrgutanud ja läinud siis järgmist ohvrit otsima, selgus 28. detsembril 1929 Tallinna 4. jaoskonna rahukohtus. Maruvihane Helene oli seepeale vandunud, et kuhu mees ka ei koliks, loobib ta tema aknad sisse. Kasvõi iga päev.

Ähvardus ei jäänud ainult ähvarduseks. Mehe majaperemees tuli kohtusse koos tunnistajatega, et temal lõhuti aknaid kümmekonnal korral. Helene olla palganud poisikesigi appi, kui ise ei viitsinud võrgutajat jälitada. Mees kurtis, et ka tema eelmises elukohas ei jäänud ühtegi akent terveks. Sealnegi majaperemees pidavat tulema kohtusse omapoolse kaebusega.

Kohtunik määras, et Helene peab maksma 20 krooni trahvi või istuma viis ööpäeva arestis.

Vahepeal oli ka teine majaperemees kohale jõudnud ja kohe alustati uue kohtuasjaga  Helene vastu, kes oli pärast trahvi saamist tigedust täis. Tormas oma võrgutaja juurde, et talle mööda kõrvu anda. Mees sai käe ette. Kordnik viis naise jaoskonda, kus kirjutati  protokoll rahurikkumise eest kohtusaalis. 

Kui Helene jaoskonnast tagasi kohusaali toodi, otsis ta esimese asjana võrgutajat taga. „Annan talle veel ühe hoobi näkku!“ karjus naine, kuid mees oli vahepeal jõudnud kohtust jalga lasta.

Sellel teisel protsessil karistati Helenet taas 20kroonise trahviga või kui tal raha pole, siis neljaööpäevase arestiga. Võrgutaja jäi karistuseta.

Samal teemal

23. detsember 2019, 00:01
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Lenin kadus Narvast jõulude eel
21. detsember 2019, 00:10
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas esimese vabariigi ajal nõiakunstid lokkasid
20. detsember 2019, 00:06
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Nõmmel järjest panku rööviti
19. detsember 2019, 00:07
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas on: kas juba Aadam kandis habet?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee