Film

Mart Sanderi film kandideerib Londoni filmifestivalil viiele auhinnale: nulleelarvelise filmi kohta käib küll!  (7)

Katharina Toomemets, 25. detsember 2019 15:24
"Kõhedad muinaslood"Foto: Kaader filmist
Mart Sander esitles mõni aeg tagasi oma uut filmi „Kõhedad muinaslood“, mille rahvusvaheline esilinastus toimub veeburaris Londoni rahvusvahelisel filmifestivalil. Muide, film kandideerib seal lausa viies kategoorias ka auhindadele.

„Kõhedad muinaslood“ läheb võistlustulle parima kujunduse, parima kaameratöö, parima montaaži, parima loo ja parima võõrkeelse filmi kategooriates. „Oscarile kandideerimine see muidugi pole, aga sellise kümne päevaga filmitud nulleelarvelise filmi – filmikeeles tähendab see alla 50 000-eurose eelarvega filmi – kohta käib küll!“ sõnab Mart, kes sai filmi festivalile valimisest teada juba enne jõule. Viie kategooria nominatsioonist sai ta aga teada kingitusena sobivalt jõululaupäeval.

Samal teemal

„Arvan, et eelkõige töötab filmis väga hea näitlejate ansambel – nii odavad filmid peavad reeglina läbi ajama amatööridega, mul on terve plejaad Eesti parimaid näitlejaid,“ sõnab ta. „Juba võttis minuga ühendust ka USA levitusfirma – nad jälgivad hoolikalt festivale ja filmide reitinguid IMDB-s. Pärast filmi vaatamist pakkusid nad mulle lepingut, kus üheks punktiks on müüa film Netflixile. Olen „Kõhedad muinaslood“ saatnud ka paarile festivalide tippu kuuluvale filmifestivalile, kuid nende vastust tuleb veel paar kuud oodata.“

„Kõhedad muinaslood“ valmis detsembri alguses ja Mart on sellest ajast seda pakkunud paljudele festivalidele. Kuna suurem osa neist toimuvad tuleva aasta suvel ja sügisel, langetatakse valik alles järgmisel aastal. „Tänaseks on jaatavalt vastanud kaks festivali – Londoni ja Moskva omad,“ ütleb Mart.

Londoni rahvusvaheline filmivestival toimub tänavu 13. korda ja žürii esinaiseks on näitlejanna Alice Kriege („Star Trek“, „Silent Hill“, „Thor“) ning leiab aset 8.-15. veeburarini Hammersmith International Center'is. Mart on filmifestivali ajal ka ise Londonis, kuna läbib sel ajal Londoni filmiakadeemias vahetusdoktorandina kuuajalise stsenaristikakursuse.

Samal teemal

12.12.2019
GALERII JA ARVUSTUS | Mart Sander esitles uut filmi „Kõhedad muinaslood“
11.12.2019
Mart Sanderi projektid võtavad palju raha: pärandust oli, aga nüüd on kõik läinud
04.12.2019
Mart Sander pole ühelegi oma projektile riigilt toetust saanud: „Vahel tunnen tohutut masendust.“
19.09.2019
Mart Sanderi „Kammerteener on süüdi“ esilinastub Seoulis: lühifilmile on festivalid pea ainus väljund!