Tele

Jõulud toovad teleprogrammi Kersna, dokumentaali Jane Paberitist ja traditsioonilised pühadefilmid (6)

Televeeb, 23. detsember 2019 19:30
Pühade ajal näeb ETV-s eetrivalgust ka uhiuus kodumaine lühisari “Nõnda ka maa peal”. Alates 26. detsembrist on kolmel õhtul kell 20 vaatajate ees südamlik, ja kohati tragikoomiline perelugu, mis jälgib jändrikust isa ja võõrandunud tütarde suhteid.Foto: ERR/ Ülo Josing
Kodumaised telekanalid pakuvad pühade ajal vaatamiseks eriprogrammi: kui midagi targemat teha ei ole, saab nautida näiteks erisaateid, värskeid teleseriaalisutsakaid, jõulumuusikat ning traditsioonilisi filmimaratone.

Televeeb annab ülevaate kolme põhilise kodumaise telekanali, ETV, Kanal 2 ja TV3 pühadeprogrammist.

Samal teemal

ETV rõõmustab jõulunädalal uue kodumaise sarja, huumori, meeldejäävate kohtumiste ja värske filmiprogrammiga

Eesti Televisioon pakub jõulunädalal vaatajatele elamusterohket programmi, mille pärliteks on uus kodumaine lühisari “Nõnda ka maa peal”, heategevussaade “Jõulutunnel”, humoorikad lood saates “Elu parim nali”, värsked erisaated ETV tegijatelt ja mitme filmi ning suurlavastuse tele-esilinastused.

ETV juhatab pühadeprogrammi sisse juba täna, kui kell 22.05 tele-esilinastub värske dokfilm “Marju Lepajõe. Päevade sõnad”. Vallo Toomla portreefilmis mõtestab varalahkunud Marju Lepajõe meie kaasaega, mil inimese vajadus ja võime süveneda on taandunud teisejärguliseks. Paljukiidetud dokfilmile lisaks esilinastub ETV ekraanil jõulunädala jooksul kolm teistki silmapaistvat kodumaist filmi: mängufilm “Võta või jäta” 23. detsembril, “Tõnis Mägi. Vaikus valguses” 26. detsembril ja “Lotte ja kadunud lohed” 28. detsembril. Esmakordselt jõuab 24. detsembril tele-ekraanile ka suvine menulavastus “Kremli ööbikud”, mille keskmes on üks päev Jaak Joala elust 1987. aastal. Laval on Märt Avandi, Juss Haasma, Priit Strandberg, Katrin Pärn jpt.

Pühade ajal näeb eetrivalgust ka uhiuus kodumaine lühisari “Nõnda ka maa peal”. Alates 26. detsembrist on kolmel õhtul kell 20 vaatajate ees südamlik, ja kohati tragikoomiline perelugu, mis jälgib jändrikust isa ja võõrandunud tütarde suhteid. Isa ootamatu terviserike seab pere jõulude ajal silmitsi teekonnaga, mille kestel leitakse lepitus iseenda ja lahku kasvanud pereliikmetega. “Nõnda ka maa peal” taga seisavad samad tegijad, kes sel sügisel lahutanud meelt sarjaga “Lahutus Eesti moodi” – stsenarist on Martin Algus ja režissöör Ergo Kuld. Näitlejate ansamblisse kuuluvad Karin Rask, Grete Klein, Ülle Kaljuste, Marika Barabantsikova, Vello Janson, Tõnu Oja, Martin Algus, Henri Kass, Sten Karpov jt.

Jõulunädal saab ETVs väärika alguse kohe esmaspäeval, kui kell 20.30 on ekraanil aastalõpu intervjuu president Kersti Kaljulaidiga. Lõppevale aastale vaatab koos riigipeaga tagasi Marko Reikop.

Esimene jõulupüha on ETVs traditsiooniliselt pühendatud heategevusele. Heategevussaade “Jõulutunnel” pöörab sel aastal tähelepanu psüühiliste traumadega lastele ja noortele. Alates kella 10st hommikul jõuavad läbi päeva stuudiosse külalised ja kõlab hea muusika, päeva võtab kokku õhtu viimane otselülitus kell 21.20. Heategevussaate tänavust teemat avab sel laupäeval kell 20.30 eelsaade “Jõulutunnel. Lootus”, esimesel jõulupühal kell 20 toob ETV ekraanile heategevuskontserdi, kus astuvad üles Tõnis Mägi, Johansonid, Rolf Roosalu ja Tiit Kikas, Riho Sibul jpt.

Läbi nädala on pea iga päev eetris värsked erisaated ETV tegijatelt. Aasta tagasi esmakordselt ETV ekraanile jõudnud saade “Elu parim nali” on taas kutsunud kaamerate ette tuntud eestlased, kes jagavad oma kirkamaid elamusi sellest, mis neid telekat vaadates kõige rohkem naerma on ajanud. Kahel õhtul (23. ja 24. detsember) räägivad muhedaid tele-lugusid Andrus Vaarik, Karl-Erik Taukar, Kristel Aaslaid, Üllar Saaremäe, Hanna-Liina Võsa jpt.

Meeleoluka ringkäigu võtavad ette ka Marko Reikop ja Grete Lõbu, sest erisaates “Ringvaate aasta” vaadatakse 23., 24., 26. ja 27. detsembri õhtul üle aasta parimad lood ja saatejuhid pannakse proovile, kui hästi nad oma intervjuusid mäletavad. Pühapäeval, 29. detsembril kell 21.40 teevad aastale kokkuvõtte aga AK tegijad erisaates “2019 Aktuaalses kaameras”.

Esimene jõulupüha toob ETV ekraanile erisaate “Tõnu Aav. Ilma naljata” – 25. detsembril kell 11 meenutavad 2019. aastal siitilmast lahkunud Tõnu Aava tema kolleegid Ita Ever ja Kersti Kreismann, sõbrad Arvo Valton ja Jüri Engelbrecht ning paljud teised. Teisel jõulupühal kell 19.15 toob Taavi Eilat vaatajateni dokumentaali “Jane Paberiti lugu”, mis jälgib enam kui aasta jooksul rasket lihas- ja närvihaigust põdenud naise ja tema lähedaste võitlust haiguse, avaliku tähelepanu ning leinaga.

Kui eestlaste jaoks oli 2019. aasta tähtsündmuseks juubelilaulupidu ja 150 aasta möödumine esimesest üdlaulupeost, siis laias maailmas maailmas tähistati 50 aasta möödumist inimese sammudest Kuule. Vanameister Vahur Kersna rändab ja mõtiskleb Moskvas ning Washingtonis inimkonna suurima seikluse jälgedes värskes erisaates “Rännud Kersnaga. Reis kuule”, mis ETV ekraanile jõuab 27. detsembril kell 19.15. Kaks päeva hiljem, pühapäeval kell 20 võtab erisaade “Tulekandjad” aga kokku laulu- ja tantsupeo “Minu arm” ning annab sõna viiele inimesele, kes pidude traditsiooni edasi kannavad: dirigendid Pärt Uusberg, Valter Soosalu, Rasmus Puur ja tantsujuhid Rauno Zubko ning Liina Eero.

Pikkade pühade vältel pakub ETV rikkaliku valikut erinevatest kontsertidest ja filmidest. Taasvaatamiseks jõuab vaatajate ette igihaljas klassika, sh legendaarsed filmid “Viimne reliikvia”, “Siin me oleme” ja “Mehed ei nuta”, telelavastus “Kuulsuse narrid” ja teatrietendused “Päikesepoisid” ning “Eesti matus”. Pühademeeleolus muusikaga rõõmustavad kodumaiste artistide kontserdid. Muusikamaailma tipud John Legend ja Alice Cooper üllatavad aga 29. detsembril rokkooperi “Jeesus Kristus Superstaar” viie Emmyga pärjatud konsert-salvestusel. Laia maailma viivad ka värsked muusikalised dokfilmid “Lucy Worsley jõululaulud” 25. detsembril ja “Meie eriline laulukoor” 25. ja 26. detsembril.

Traditsiooniselt saavad vaatajad osa ka jumalateenistustest. Jõuluõhtu jumalateenistust vahendab ETV tänavu Järva-Jaani Ristija Johannese kirikust 24. detsembril kell 16.  Esimese jõulupüha jumalateenistus jõuab ekraanile Nõmme baptistikogudusest 25. detsembril kell 12.

Kanal 2 pühadeprogrammile annab avapaugu komöödiasarja „Alo“ jõuluepisood „Pulmad“

23. detsembril kell 20.00 näitab Kanal 2 müügimees Alo (Tõnis Niinemets) ja teiste automüügisalongi värvikate tegelaste spetsiaalselt pühadeks valminud lõbusat eriepisoodi. Ekraanil on kõik auhinnatud komöödiasarja „Alo“ tegelased. Kaasa löövad Priit Pius, Märt Pius, Priit Võigemast, Reimo Sagor, Linda Kolde, Uku Uusberg, Liis Lass, Rein Pakk, Saara Nüganen, Külliki Saldre, Liis Lemsalu, Maiken Pius ja Saara Pius.

Škoda esinduses on pulmapäev. Ricky ja Martin Bamberg (Piusid) on olnud oma pruutidega koos juba aastaid, kuid nüüd on nad otsustanud abielluda. Pulmade korraldamise eest vastutab nende kolleeg Guido (Uku Uusberg). Paraku meenub Guidole alles pulma päeval, et ta on lubanud midagi sellist korraldada, kogu raha on ta ka juba ära kulutanud. Algab paaniline pulmade korraldamine kõigi käepäraste vahenditega.

24. detsembril saavad komöödiasõbrad Kanal 2-st nautida Mr. Beani seikluseid, pärast seda on eetris saated “100 erilist eestlast jõulu-eri”, “Victor Crone ja Stig Rästa teekond muusikas” ja film “Johannes Pääsuksese” tõeline elu.

25. detsembril saab päeva veeta “Politseiakadeemia” filmidega. 26. detsembril on eetris erisaade “Jõulureklaamid” ning teadusshow “Kvark” 

TV3 jõulud: lustlik kokasaade, heategevus, Eestimaa kangelased ja parimad filmid

Jõuluaeg TV3s toob sära silmisse nii väikestele kui ka suurtele vaatajatele. Kodumaiste erisaadete kõrval soojendab südant suurepärane filmivalik.

Jõulutunnet loob erisaade „Joel Ostrati suur jõuluõhtusöök“ (23. detsembril kell 20.00), kus seekord võõrustab tippkokk Joel Ostrat armastatud meelelahutajaid kolmekäigulise õhtusöögiga oma kodus.

Reedel (27.detsembril kell 19.20) saab uhkust tunda tublide kaasmaalaste üle erisaates „Seitsmeste uhkus 2019“, mis toob vaatajate ette liigutava tänuürituse Vihula mõisast.

Palju põnevust pakub suurepärane KINO3 filmiprogramm, kus äsja tele-esilinastus „Eia jõulud Tondikakul“ ning jätkub jõulufilmide paraad: juba legendaarseks saanud „Visa hing“, „Üksinda kodus“, „Jääaeg“, „Alice imedemaal“, „Pahatar“ jpt. Nende kõrval teevad rõõmu mitmed kodu- ja välismaiste filmide teleesilinastused: 24.12 kell 07.55 animafilm „Röövitud printsess“, kell 09.50 perefilm „Jõuluvana väike abiline“, 26.12 kell 07.50 komöödia „Paddingtoni seiklused 2“, 27.12 kell 16.45 romantiline komöödia „Igal jõulul oma lugu“, 28.12 kell 21.35 komöödia „Pahad emmed 2“, 29.12 kell 14.00 biograafiline draama „Hüvasti, Christopher Robin“.

Kuni 26.detsembrini saab annetusnumbritele helistades toetada heategevusliku „Inglite aja“ viit abivajajat:

900 7011 - 5 eurot

900 7012 – 10 eurot

9007013 – 25 eurot

Välismaal elavate kaasmaalaste ja ülekannet eelistavate inimeste jaoks on avatud ka annetuskonto Swedbankis: EE242200221056068626, saajaks palume märkida All Media Eesti AS ja selgitusse "Inglite aeg".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee