Priit Loog lavastuses „Ihu paradiis“.Foto: Gabriela Liivamagi
Ohtuleht.ee 22. detsember 2019 23:29
Pühapäeval toimnud Endla Teatri jõulupeol anti üle traditsioonilised kolleegipreemiad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Carmen Mikiver järgnevate rollide eest: ori ajaloolises komöödias „Pidusöök“, Emand Väle komöödias „Windsori lõbusad naised“ ning proua Corney muusikalis „Oliver Twist“.

Aasta meesnäitlejaks valiti Priit Loog järgnevate rollide eest: tisler Engstrand draamas „Kummitused“, Richard Wagner suvelavastuses „Ihu paradiis“, härra Bumble muusikalis „Oliver Twist“ ning siga Röhh-Röhh seikluslikus lastelavastuses „Doktor Dolittle“. Priit Loog kuulutati ka 2019. aasta tegijaks ehk kolleegiks, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud.

Parimaks lavastajaks kuulutati Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik), kes tõid lavale 23. oktoobril esietendunud ajaloolise komöödia „Pidusöök“. Aasta kunstnik-kujundaja on Arthur Arula, kes oli suvelavastuse „Ihu paradiis“ kunstnik.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid butafoor-dekoraatori Kaido Torni. Aasta korraldajaks sai trupijuht Aigi Veski. Parimate teenindajate tiitel anti kassapidajale Siret Ruusile ning kohvikuteenindajale Marek Kruglovile.

Kõige hõivatum meesnäitleja on Ago Anderson, kes andis aasta jooksul 113 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Carmen Mikiver, kes andis aasta jooksul 130 etendust.