Inimesed

Paide rockbänd meenutab, kuidas sündis nende legendaarne hitt "Ära möödu must lähedalt"

Paradoks: oleme seda lugu pea samamoodi esitanud nagu Karmo Nigula näosaates 

Katrin Helend-Aaviku, 20. detsember 2019 00:01
RAJU SHOW: „Head kujud olid bändiliikmeteks kutsutud ja muidugi bassimees Andrus Särevi karakter (Reigo Tamm, vasakul) oli väga tabavalt ja koomiliselt välja mängitud, sain suutäie naerda,“ kiidab Paradoksi kitarrist Jaan Reim näosaate paroodiabändi. „Karmo Nigulale (paremal) viskan viis selle eest, et ta uhkusega oma kodulinna Paide suure publiku ette viis!“Foto: Martin Ahven

„Selliseid lastelaule me küll ei mängi!“ ütles üks Paradoksi liikmetest, kui laulja Peeter Kirss õhinal jupikese oma äsja valminud loost „Ära möödu must lähedalt“ bändikaaslastele esimest korda ette kandis. Aga juhtus hoopis nii, et sellest „lastelaulust“ sai Paradoksi kõige kuulsam ja nõutum lugu. 

„Kunagi Paides esinedes luges Aita Kivi meie esinemiste vahele oma luuletusi. Tundub, et talle meie bänd meeldis ja ta andis portsu paberilehtedele trükitud luuletusi mulle. Kodus siis pärast lappasin neid. Sellele luuletusele, mis lauluks sai, oli nurgale pliiatsiga kirjutatud – avaldamiseks kõlbmatu. See pälvis mu tähelepanu. Luuletus meeldis ja lugu tuli mul üsna kähku, mõne päevaga,“ meenutab Paradoksi laulja Peeter Kirss rokkbändi aegadeülese hittloo saamislugu.

Nüüd, kolmkümmend aastat hiljem, vaatas ta end Karmo Nigula kehastuses telesaate „Su nägu kõlab varsti tuttavalt“ laval sama lugu laulmas. Paradoksi bändiliikmetena olid laval Reigo Tamm Estoniast, Kristjan Lüüs Mustast Kastist, Indrek Ojari linnateatrist ja koomikust Kait Kall.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.12.2019
Näosaate võitja Madis Arro juubeldab: „Supertunne on: pisarad tulid silma!“
08.12.2019
KES KEDA KEHASTAB? | Näosaate finalistid paljastavad, kelle kingadesse nad võidu nimel astuvad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee