Tele

Kas Swedbank lasi Aadu Luukase heategevusfondi rahad tuulde? 

Televeeb, 16. detsember 2019 21:00
SwedbankFoto: Tiit Tamme

Eesti ühe jõukaima mehe, varalahkunud transiidiärimees Aadu Luukase sihtasutus loodi 2007. aasta augustis. Luukase poeg Indrek asutas fondi 15,6 miljoni krooni ehk ligi miljoni euroga isa mälestuseks. Fond pidi igal aastal jagama miljoni krooni väärtuses missioonipreemiat. Tänaseks on Aadu Luukase nimeline fond tegevuse lõpetanud, sest raha sai otsa. Seda suuresti Swedbanki varahaldusteenuse tõttu, kes Luukase fondi rahasid investeeris, vahendab „Kuuuurija“.

Algselt oli mõeldud, et preemiad makstaksegi miljonieurose investeeringu pealt teenitud tuludest, kuid Swedbank otsustas fondi rahasid investeerida nii, et tänaseks on raha otsas. Üks markantsemaid näiteid, kuhu pank Luukase fondi rahasid koos paljude teiste Swedbanki varahaldusklientide rahadega paigutas, olid Rumeenia maad. Swedbank investeeris 8,4 miljonit eurot Rumeenia põllumaasse, mis on tänaseks investoritele tagasi toonud vaid 100 000 eurot.

Investorid otsustasid Swedbanki kohtusse anda. Nende esindaja, vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets ütleb, et Rumeenia maad olid väärtusetud ja raha on tänaseks sentideks kahanenud. „Pank on siiani kogu aeg kinnitanud ühte ja sama, et 2007. aastal osteti need maatükid õige hinnaga.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.12.2019
Pangad tõmbavad Eestisse investeerimist koomale. Rahandusministri sõnul on see poliitilise poosi võtmine
18.11.2019
Swedbank pääses väärteomenetlusest, et kriminaalmenetlus saaks jätkuda
14.11.2019
Rumeenia põldudele maetud eestlaste rahast on järel vaid sendid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee