"Puuduta mind" 110. saadeFoto: Rauno Vahtre
Anu Saagim | Video: Rauno Vahtre 19. detsember 2019 19:09
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on aura spetsialist Moonika Jantson. Teda assisteerivad tuntud massöörid Anne-Ly Tähe ja Eghert-Sören Nõmm. 

Vaata saadet "Puuduta mind" ÕL veebis ja FBs igal neljapäeval kell 18

Kõiki saateid on võimalik kuulata ja alla laadida hiljem ka Soundcloudist SIIT!

Varasemalt on "Puuduta mind" saates külas käinud nii endas nõiavõimed avastanut tantsupoiss Eghert Sören-Nõmm, kui ka selgeltnägija ja tervendaja Anne-Ly Tähe. Vaata saadet SIIT!

Moonika, palun räägi palun aura pildistamisest, millega täpsemalt tegu? 

Aurapilt on huvitav ja oluline eelkõige enesetunnetuslikust seisukohast. Inimene saab oma energeetilise portee, kust tulevad ilmsiks ta varjatud potentsiaal või saadakse hoopis kinnitus juba teadaolevale. Tihtipeale inimesed ei mõista, miks nad ühes või teises situatsioonis just nii reageerivad. Ka siin võib aurapildist abi olla. Saada juhiseid millistele oma omadustele toetuda ja milliseid rohkem kontrollida või rakendada teisiti.

Kuna energia on pidevas liikumises ja muutumises, siis suurelt jaolt on tegemist hetkeolukorraga, kuid ka nendes muutumistes on oma kindel sõnum – mis ülesannetega tuleb selles eluetapis tegeleda, milline on hinge ja teadvuse koostöö, soovid ja reaalsus, millised olukorrad võivad mõjutada tervist jne.

Aurapilt pole siiski haiguste diagnoosimiseks. Massažist on kindlasti abi, kuid pole reeglit, et seda peab ilmtingimata peale aurapilti tegema. Kuid aurapildist on ka näha, millised on tervislikud põhjused, milliseid keha piirkondi ja kuidas peaks mõjutama, kas on vaja energeetilist puhastust või ainult tasakaalustamist.

Tegelikult neid meetoideid, mis mõjutavad energiavälja on lisaks massaažile teisigi. Nt. kõik tegevused, mis pakuvad füüsilist rahulolu,  jooga, saun, tantsimine, vaimsed saavutused, looming, meditatsioon jne. Kõik, mis maandab stressi ja tekitab hea enesetunde. Massaaž on tihtipeale selline universaalne vahend, mis seda kõike pakub ja enamikule sobib.

Mõju kestvus on individuaalne, see võib olla tunde, aga ka päevi, sõltuvalt kui mõjutatav inimene on ja kas ta selle uue energeetilise olemise ka omaks võtab. Ka esoteerikakauge inimese energiaväli toimib ikka omasoodu ja massaaž on tema jaoks võibolla kõige reaalsem ja praktilisem kokkupuude energiate mõjutamisega.

Mida näitavad värvid aura pildil? 

Aura on energiaväli, mis ümbritseb igat asja, olendit, objekti, olgu need siis elus või elutud. Kõigil ja kõigel on aura. Inimese aura koosneb erinevatest kihtidest ning väljendab tema füüsilist ja vaimset tervist, tema mõtteid, tundeid ja eluenergiat. Kui räägitakse energiaväljast, bioväljast, bioenergeetilisest väljast, on tegemist samuti auraga.

Aura on pidevas muutumises ning koosneb tavaliselt mitmest eri värvi valgusest, mis on pidevas liikumises. Siiski saab eristada ühte-kahte domineerivat värvust, mis on aura põhivärvuseks. Aura värv on bioenergia nähtav ilming, kus iga varjund osutab mingile energeetilisele funktsioonile. Ei ole häid ega halbu auravärvusi. Kõigil on omad erinevused, nii eelised kui puudused.

Kuigi aura muudab värvi vastavalt inimese tujudele, füüsilisele ja emotsionaalsele seisundile, on igal inimesel mingi värv, mis on alati tema auras olemas ning püsib üsna stabiilsena. See räägib inimese kohta üsna palju – kirjeldab tema uskumusi ja hoiakuid, tugevusi ja nõrkuseid ning ka seda, mille poole ta elus püüdleb. Auravärvid on seotud inimese tšakrate ehk energiakeskustega.

Täpsemalt värvidest:

PUNANE – kirg, eestvedamine, võistlushimu, füüsiline aktiivsus, ettevõtlikkus, juht, naudib liikumist, elab täiel rinnal,  võimukas, energiline, elujõuline, konkurentsivõimeline, võitja, seksuaalsus.
Tumepunase värvi puhul on tegemist realistliku, motiveeritud, aktiivse, tugeva tahtejõuga, vastupidava isiksusega.
Punakasoranž värvus näitab usalduslikkust, loomingulisust.
Hägune või tuhm punane viitab vihale ja pahameelele.

ORANŽ – optimism, loomingulisus, produktiivsus, harmoonia, enesekindlus, emotsionaalsus, seiklushimu, positiivsus, teadmine, et kõik läheb hästi, seltsivus, probleemide lahendamine, soojus, entusiasm, uudishimu.

Kollakasoranž värvus näitab intelligentsust, analüütilisust, teaduslikku lähenemist, täiuse taotlemist, tähelepanu pööramist üksikasjadele.

Hägune või määrdunud oranž viitab kergestisolvuvale ja pahasele inimesele.
Karm oranž osutab jõulisele ja egoistlikule inimesele.

KOLLANE – vaimsed võimed, suhtlemine, loovus, selle auravärviga inimene mõtleb palju ja alati kõik põhjalikult läbi, lõbus ja seltsiv kaaslane, ei meeldi üksi olla, vajadus suhelda, intelligentsus, mängulisus, muretus.

Sünge kollane osutab inimesele, kes ei räägi alati tõtt.

Happeline kollane viitab kõigutamatu arvamusega inimesele, kes usub, et tal on alati õigus.

Kollakasroheline värv näitab loomingulisust ja suhtlemisvalmidust.

ROHELINE – armastus, rahu, harmoonia, tervendus, ravitsemine, sotsiaalsus.
Selge kevadroheline osutab hellale ja armastavale inimesele, kes tahab elada kõigega harmoonias. Naudib looduses olemist, eriline side loomadega, tervendajavõimed.

Karm roheline viitab põikpäisusele ja vastumeelsusele muutuste suhtes.

Sügavroheline näitab kiiret mõtlemisvõimet, sotsiaalsust, materiaalsust, eesmärgile pühendumist, organisatoorseid võimeid.

Rohekassinine osutab tervendajavõimetele, sensitiivsusele, rahulikule ja kaastundlikule isiksusele.

Tume, määrdunud roheline kuulub armukadedale ja omakasupüüdlikule inimesele.

ROOSA – armastus, heatahtlikkus, hingelisus, südamlik, abivalmis inimene. Hea side laste ja loomadega, rahuarmastaja.

Kahvatu ja kulunud roosa – annab liiga palju endast teistele ära.

Tugev roosa – laseb ennast emotsioonidest liiga kaasa kanda, võib olla ka liigselt sentimentaalne.

SININE – mõtlik, idealistlik, spiritualistlik, ravitsemine, teadvustab õiget ja valet, püüab elada nende teadmiste järgi enda eeetika kohaselt. Otsib vaimseid teadmisi. Hoolitsev, tundlik, abivalmis, intuitiivne, armastav inimene.

Sügav, täidlane sinine – inimene on leidnud endale õige tee, elab oma eesmärgi nimel.

Indigosinine värvus näitab, et inimene on intuitiivne, sensitiivne, lojaalne, tundlik.

Tume, määrdunud sinine – konservatiivne inimene, kardab muutusi.

LILLA – armastav, toetav, humaanne inimene, selgeltnägemise võimed, üleloomulikud võimed, tugev spirituaalne eesmärk, hoolib teiste käekäigust. Kui inimese auras on lillat värvi, peab ta tegelema enda maandamisega, peab olema täielikult maandatud, sest tal on kalduvus kaotada ümbritseva maailmaga side.

Violetne värv näitab kunstiandega, intuitiivset, tulevikku vaatavat, idealistlikku, maagilist isiksust.

Lavendel – unistaja, kujutlusvõime, ebareaalne, kerge.

Selge lilla – tugevad ülemeelelised võimed.

Kahvatu lilla – intuitiivsus.

VALGE – spirituaalsus, seos jumalikkusega, hingeliselt kõrgelt arenenud, hoolib teistest inimestest. Valge auraga inimest kohtab harva, kui näed sellist värvi aurat, siis kontrolli, et see poleks helehall või mingi teine kahvatu värvus.

Määrdunud valge – raske luua sidet teiste inimestega.

Kahvatu valge – elab oma maailmas, eraldatud füüsilisest reaalsusest.

KULDNE – kõrgemad teadmised, spirituaalsus, selgeltnägemise võimed, sügava hingelise tunnetusega, võime muuta maailma, suure potentsiaaliga inimene. Kuldse auraga inimesi on väga vähe.

Määrdunud kuldne – materialistlik, võimuahne inimene.

HÕBEDANE – unistaja, idealist, palju potentsiaali, kuid peab ka tegutsema, et asjad ei jääks ainult unistusteks. Puhast hõbedast aurat kohtab harva, sagedamini võib näha hõbedasi triipe või laike.

Hõbedased jooned võivad osutada veel sündimata lapsele või uuele loomingulisele projektile, mis varsti algab.

Määrdunud hõbedased triibud auras näitavad, et sellele inimesele meeldib tekitada sensatsiooni.

HALL – tagaplaanile jäämine, kaitsemaskeering, ei soovi eristuda teistest, kohanemisvõimeline, valmis kompromissideks, järeleandlik. Kui on tegemist liiga järeleandliku inimesega, siis peab vaatama, et ei laseks teistel liigselt endale pähe istuda ning oma soove ja tahtmisi peale suruda. Tuleb jälgida, et aura hall värvus ei oleks põhjustatud terviseprobleemidest ja füüsilise energia puudumisest.

Määrdunud hall – kibestunud, et ta jääb varju ja on alati tagaplaanil

PRUUN – usaldusväärne, praktiline, tugev side loodusega, kahe jalaga maa peal, meeldib väljas töötada, teiste eest hoolitseda.

Määrdunud pruun aura näitab väga materialistlikku inimest.

MUST – muutus, kaitse, maskeering, puhkus. Must aura ei pea tähendama negatiivset, tavaliselt näitab see seda, et inimene tahab muu maailma eest peitu pugeda, temaga suheldes tuleb olla taktitundeline. Must värv, ka mustad triibud, võivad tähendada ka füüsilist kurnatust ning vajadust puhata.

Tihe, paks must aura viitab, et inimene on abitu ja et toime tulla, imeb teistelt palju energiat.

"Puuduta mind" 110. saade

Valge on 2,4 aastase lapse aura.

"Puuduta mind" 110. saade

Kuldne - õnnelikult armunud neiu aura.

Vaata saadet "Puuduta mind" ÕL veebis ja FBs igal neljapäeval kell 18

Kõiki saateid on võimalik kuulata ja alla laadida hiljem ka Soundcloudist SIIT!