Saund

GALERII | „Eesti laulu“ poolfinalist Revals esitles ahjusooja albumit (3)

Toimetas Katharina Toomemets, 12. detsember 2019 21:43
Revalsi plaadiestlusFoto: Erki Parnaku
Kodumaine country-rock oktett Revals on peale aastatagust vägitükki, mil üllitati 26 looga topeltalbum, taas jõuliselt rambivalguses. Selja taga koosseisuvahetus ning suvi täis tuuritamist on formuleerunud pealinnas grupeeruva orkestri uueks kauamängivaks, kus tooniandvaks laulukirjutajaks on bandi üks solistidest Jaanus Saago. Nüüd on nad hakkama saanud albumiga "Kirjutan romaani". 

Siin-seal küll paistab silma teistsugust käekirja - Aapo Ilvesega kahasse kirjutatud "Pikem sõprus", Soku tekstile loodud "Võõrad öös" või siis Justamendi kattelugu "Kivihing", kuid nendegi palade puhul on tunda iseloomulikku viimistlust, mis plaadi kontseptsiooni kindlalt ohjes hoiab. ""Kirjutan Romaani" album koosneb lugudest, sõna otseses mõttes lugudest elust enesest, mis sündisid koos viisiga." räägib lugude autor Jaanus Saago. "Nautisin igat hetke koos bandi ja külalistega salvestamisel ning koostööd oma ala tippude Johannes Lõhmuse, Kristo Kotkase, Otto-Karl Vendti ja Romet Potiga." lisab Saago.

Sellelgi korral on kaasatud mitmeid "leegionäre", kes nõu või jõuga materjalil kaasa teevad. Meeste tervisekampaania "Pikema sõpruse päev" tunnusloos leiab neid lausa kolm. Tõnu Timm weissenborn-kitarril, Mikk Saar ning Jaan Elgula vokalistidena. Neist viimane andis ka idee arranžeerida Vello Toomemetsa ja Teet Saviaugu sisekaemust "Kivihing", kus hang-drum-iga atmosfäärilisi võnkeid on lisamas Siim Koppel. Eesti Laul 2020 konkursile pääsenud plaadi nimiloos "Kirjutan romaani" näitab oma pedal-steel-i võimekust meie oma mees Ameerikas, Laur Joamets.

Uut loomingut tutvustati värskelt renoveeritud Kinomajas. 

Samal teemal

30.11.2019
KUULA JA VAATA | „Eesti laulu“ võistluslood ja muusikavideod on väljas!
26.11.2019
„EESTI LAUL“ | Tuleva aasta võistluse poolfinaalide koosseisud teada!
15.11.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | „EESTI LAUL“ | Vaata, millised 24 esinejat säravad poolfinaalis
14.11.2019
„EESTI LAUL“ | KÕIK OSALEJAD TEADA! Selgusid järgmised 12 poolfinalisti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee