Tele

Mis on näosaate edu valem? 

Mart Niineste, 12. detsember 2019 00:01
VIIMANE HOOAEG: Ülevalt: kohtunikud Mart Juur, Mait Malmsten, Tanja Mihhailova-Saar, Märt Avandi. Keskmine rida: Madis Arro, Mihkel Tikerpalu, Norman Salumäe, Eleryn Tiit, Marianne Leibur, Pelle Põldma. Ees: Kärt Anton, saatejuht Sander Rebane, Marta Arula.Foto: Tiina Kõrtsini

Näosaade, meie meelelahutustelevisiooni ilmasammas! Nii vahva on koguneda pühapäeva õhtul perega teleri ette, et näha ühtesid armastatud rahvakunstnikke ahvimas teisi armastatud rahvakunstnikke. Ja mõtle vaid – äkki paneb mõni mees kleidi selga ja paruka pähe, värvib huuled punaseks ning mängib meile naist! Džässis ainult tüdrukud, näosaates ka, kuid mitte ainult.

Näosaade on üks neist nähtustest, mille leidlikkus, lollikindlus ja traagika tulenevad ühest ning samast põhjusest, tema olemuslikust konservatiivsusest. Et olla olemas, ei saa ta esitada vaatajaskonnale väljakutset, vaid peab vastama teatud turvatingimustele.

Rusikareegel kõlab lihtsalt ja loogiliselt: vaataja peab teadma, keda ja mida talle näidatakse. See kehtib nii osalejate, etteastete kui ka žürii kohta. Võtame või esimese hooaja avasaate, kus kevadel 2013 asusid võistlema Peeter Oja, Getter Jaani, Tanel Padar, Henrik Normann, Hanna-Liina Võsa, Evelin Võigemast, Karl-Erik Taukar ja Tanja Mihhailova.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.09.2020
Mornas läheb elu põnevaks! Telesarjaga „Õnne 13“ liituvad uued tegelased
06.03.2020
KATSETAMA PEAB! Olav Osolin: olen elus liikunud tagumikutunde järgi
18.12.2019
Kuldmikrofoni laureaat Olav Osolin: iga auhind on kui märk, et võin nüüd puhata
16.12.2019
Näosaate võitja Madis Arro juubeldab: „Supertunne on: pisarad tulid silma!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee