Laura Nestor esitles oma 2020. aasta fotokalendrit Foto: Jelena Rudi
Anu Saagim 9. detsember 2019 15:39
Eesti tuntud moe- ja reklaamifotograaf Laura Nestor esitles oma 2020. aasta fotokalendrit. Esitlus toimus Fotografiskas. Peale kalendri esitlust jätkus üritus maailmakuulsa Vincent Petersi näituse avamisega.Näituse avamisele saabunud foto- ja sisekujundusehuviliste seas oli fotograafi sõpru, koostööpartnereid ja talendi kauaaegsed austajad. Teiste hulgas saabusid uut kalendrit uudistama Universal Music Baltic juhid Leen Kadakas ja Margus Varusk, moeportaali Portail.ee asutaja Aljona Eesmaa, meigikunstnik Reet Härmat ja Gerda Miller, lauljad Hanna-Liina Võsa ja Maria Listra.

Laura Nestor on fotograafina töötanud 20 aastat, tegelenud peamiselt lavastusfotoga, pildistanud lugematul arvul ajakirjade kaanefotosid ja reklaampilte. Laura on koostanud mitmeid isikunäitusi ja on välja andnud  kalendreid ja raamatuid. Laura Nestori stiili representeerib otsekohene värvimaailm ning ilu tõlgendamine pop-kunsti joonega, mida kohtab ka värskes kalendris.

"Kalender on fotograafile hea väljund oma tööde eksponeerimiseks", väidab Laura. Spetsiaalselt selle kalendri jaoks pildistatud fotodel on loodud värvikad fantaasiad, mille keskmeks on huuled ja neid ümbritsev põnev detailne maailm. “Huule motiiv on minu varajasemas loomingus olnud läbiv. Ikka ja jälle tuleb see kusagilt eriliselt esile. Otsustasin seda rütmi jätkata ja toota lisaks täiesti uue värske seeria".

Fotoseerias näeme kuidas üks objekt saab läbi visuaalsuse erinevaid tähendusi - agressiivne, õõvastav, kaunis, nunnu, ahvatlev, intiimne jne.
Stuudio Laura Nestor Photography 2020 kalendris ei ole kasutatud plastikut, üksnes paberit. Kalender on kas üleni või pilt haaval hiljem sisekujunduses kasutatav ja säilitatav.

Kalendriprojekti naiskonnas oli lisaks Laurale veel meigikunstnik Erle Taklai. Kalendri kujundas Helene Vetik. Fotoseeria valmimisele aitasid kaasa ka Eesti parimad modelliagentuurid MJ Models ja AL Model Management.

Kalender on eksklussiivselt müügil ainult Telliskivi Loomelinnaku südames asuvas rahvusvahelises fotograafiamekas Fotografiskas. Suureformaadilise A3 seinakalendri hinnaks on 21 eurot. Lisaks kalendrile on müügil samast pildiseeriast tehtud postkaardid. Fotografiska poes on toimiv postkast, mille kaudu on mugav kaarte jõulusoovidega postitada.

Vaata ürituse fotogaleriid!