Henry Thomase arreteerimisfotod. Foto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 9. detsember 2019 12:15
Lapsena Steven Spielbergi kultusfilmis "E.T." Elliotti mänginud Henry Thomas tabati politseijaoskonnas uriiniproovi võltsimise katselt.

48aastane näitleja leiti oktoobris Oregoni osariigis ristmikul oma auto roolis magamast. TMZ.comi andmeil leiti endise lapstähe juurest kanepit.

Thomas tunnistas end novembris süüdi ning pääses trahvi ja koolitusprogrammiga. Talle anti korraldus paigaldada oma autosse alkomeeter - sõiduk käivitub alles siis, kui Thomas on seadmesse puhunud ja kaineks tunnistatud.

Novembris ilmus liigutav neljaminutilline videoklipp, kus "E.T." armas tulnukas oma kunagise sõbra Elliottiga jälle kokku sai.  Kuid nüüd kirjutab TMZ.com, et näitleja tabati oktoobris pärast arreteerimist pettusekatselt. 

Kuna staar oli keeldunud sündmuspaigal alkomeetrisse puhumast ja teisi kainuskatseid läbimast, viidi ta jaoskonda uriinianalüüsi andma. Kui politseinik Thomasele kongis parajasti tema õigusi luges, võttis too proovitopsi ja läks WC-sse. Politseinik kinnitas, et kuulis, kuidas näitleja urineeris. Ent kui Thomas talle topsi tagasi ulatas, oli see kahtlaselt jahe. Tops olnud ääreni täis läbipaistvat vedelikku, seisab raportis. 

Kas "E.T." täht oli esmalt WC-potist topsiga vett ammutanud ja püüdis seda uriiniproovi asemel võimudele sokutada? TMZ.comi teatel eitas näitleja seda kategooriliselt. Kui Thomas haiglasse vereanalüüsi andma viidi, olevat ta ähvardanud politseijaoskonda ja linna kohtusse kaevanud ning praalinud oma lapstäheminevikuga.