Tele

Priit Loog filmist „Tõde ja õigus“: käisin, kapuuts peas, seda mõned korrad Pärnu kinos vaatamas (25)

Toimetas Jaanika Vilipo, 8. detsember 2019 10:30
Priit LoogFoto: Tiina Kõrtsini
"Selle melu ajal vaatasin seda filmi nii mitu raksu. Käisin, kapuuts peas, Pärnu kinos mõned korrad. Hiljem pärast seda ei ole ma seda üle vaadanud. Kuigi mul vahepeal tuleb meelde, et võiks korra pilgu peale visata," rääkis näitleja Priit Loog ehk Vargamäe Andres mängufilmist "Tõde ja õigus" saates "Hommik Anuga".

Loog tunnistas, et nii mõnigi töö on pärast seda suurt filmirolli tema juurde tulnud. "Võin aimata, keegi oseselt niite ei ole tõmmanud. Aga nii mõnedki tööotsakesed on minuni jõudnud ilmselgelt tänu sellele. Eriti asjad, mida oleme teinud koos Maiken Piusiga. Võib siis aimata, et ilmselge tõuge on olnud sealt," rääkis Loog.

Tolmukorra ammuse hobi pealt puhus ära tütre sünd. "Mõtlesin, et teda võiks natuke paremini jäädvustada. Need pildid peavad ajas ellu jääma ja neid võiks natuke parema kvaliteediga üles võtta," meenutas ta.

Loog ostis väikese fotoaparaadi ja pildistas tütart kuu jooksul. "Siis ei pildistanud ma enam last vaid kõike muud, mis minu ümber oli. Siis mattusin sellesse huvisse ja olen sellega intensiivselt pea aasta nüüd tegutsenud."

"Ma ei tea, kuidas ma selle konksu otsa jäin, aga tänav, linnamiljöö ja seal juhtuvad asjad on need, mis haaravad," sõnas Loog.

"Need pildid ei sünni nii, et ma kõnnin tööle ja teen klõpsu, vaid ma ikkagi lähen pildistama, võtan selle aja ja lähen luuran ringi. Lemmikud pildid tulevad nii, et ma leian mingi lõuendi arhitektuurilisest või ehituslikust. Kui inimesed sealt mööda lähevad, siis ma ootan stseeni, et midagi juhtuks."

Täispikka intervjuud vaada siin: 

Samal teemal

17.11.2019
Edith Sepp „Tõe ja õiguse“ pääsemisest Oscarite jagamise eelnimekirja: see on müüt, et kui film on hea, siis tuleb ka nominatsioon