Ingrid MargusFoto: Robin Roots
Toimetas Katharina Toomemets 4. detsember 2019 14:05
Eelmisel nädalal allkirjastas näitlejanna Ingrid Margus lepingu Londoni agentuuriga Olivia Bell Management. Agentuuri ja näitleja koostöö sai alguse programmi Black Nights Stars kohtumiselt. 

Black Nights Stars programm eesmärk on anda kuuele valitud Läänemeremaade noore talendile vajalikke teadmisi, kogemusi ja kontakte rahvusvahelise karjääri alustamiseks, vahendab PÖFF saadetud pressiteates

 Lisaks toimus programmi raames mitukümmend one-to-one kohtumist kohalike näitlejate ja rahvusvaheliste casting director'ite, agentide ja teiste valdkonna professionaalide vahel. Mõne päeva eest Ingrid Marguse ja Londoni agentuuri Olivia Bell Managementi vahel allkirjastatud leping on maineka, filminäitlejaid tutvustava programmi European Shooting Starsi rajaja Claudia Landsbergeri eestvedamisel teist korda toimunud Black Nights Starsi üks olulisemaid tulemusi. 

Lepingu allkirjastanud Margus on pärast teatrikooli lõppu endale teadlikult esindajat otsinud. “Täiendasin end sel aastal New Yorgis ning seal sai selgeks, et ilma agendita ei ole võimalik rahvusvaheliselt läbi lüüa, sest info oluliste casting'ute kohta liigub valdavalt nende kaudu,” selgitas Margus, kes osales Black Nights Starsi kohtumistel casting director'itega ka eelmisel aastal.

“Olivia Bell Managementiga sõlmitud leping avab minu jaoks kindlasti uusi võimalusi ning teadmine, et keegi seisab su selja taga ja võitleb su eest, on suureks toeks,“ on näitlejanna põnevil. Ta lisab, et kuigi Eestis ei ole agentidega  koostöö veel tavapärane, muutub see ilmselt mõne aasta jooksul. “Koostöö välisriikide agentuuridega võiks aidata Eesti näitlejatel paremini rahvusvahelisele areenile jõuda,” avaldas Margus lootust.

Agentuuri Olivia Bell Management agendi Robin Hudsoni sõnul, kes osales Tallinnas Black Nights Starsi programmis eksperdina, on Ingrid Margus piirkonna üks säravamaid tõusvaid tähti. “Meil on hea meel alustada koostööd fantastilise noore Eesti näitlejannaga. Seekordne filmifestival avas uusi võimalusi nii meile agentuurina kui ka kohalikele näitlejatele. Ma ei jõua ära oodata, millal me saame Ingridit laiemale publikule tutvustada, ning loodan, et filmitööstus üle kogu maailma hakkab peagi märkama ja tunnustama Baltikumi näitlejaid,” lisas Hudson.

Ingrid Margus on noor Eesti näitlejanna, kes lõpetas õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2018. aastal. Sel aastal täiendas ta end Lee Strasberg Theater and Film Institute’s New Yorgis. Näitlejanna on astunud üles kahes “Klassikokkutuleku” filmis ning teleseriaalides “Lõks” ja “Merivälja”.