"Hommikusöök staariga" MEAT Resto & Butchery. Meelis Lao, Anu Saagim; restorani juhataja Gert Laasme
Anu Saagim | Video: Rauno Vahtre 8. detsember 2019 06:01
Kutsusin seekord hommikusöögile erakordselt kirju minevikuga Meelis Lao (53). Legendaarse „suhtekorraldaja“ elus puhuvad uued tuuled. Mehe missiooniks on hakata eesti noortele õpetama, kuidas elus õiget sihti leida. Meelisel on juba paar loengutki Ida-Virumaa koolides peetud. Samal ajal käivad ka Kanal 2s läbirääkimised ja Meelist võib ehk peagi telesaatejuhina näha. Aga juba sel teisipäeval, 10. detsembril toimub Tallinnas Meelis Lao vestlusõhtu „Minu kogemus“, mis edu korral võib ka üle-eestilisele tuurile minna. Intervjuus tunnistab Meelis, et on hakanud vaikselt elulooraamatutki kirjutama. Mees on tõepoolest suurelt ette võtnud.

Meelis Lao uskumatud seiklused algasid juba kaheksakümnendatel, kui tegus mees tutvus poksitrennis mitmete tulevaste allilmategelastega. Kriminaalsetel üheksakümnendatel nimetas ta end „suhtekorraldajaks“, kes aitas lahendada erinevaid ärivaidlusi ning pakkus firmadele ja ärimeestele kaitset kriminaalsete jõukude võimutsemise vastu. Samas peeti ka Laod ennast allilmaautoriteediks. Mehe sõnul elas ta neil tormilistel aastatel üle lausa seitse tapmiskatset. 

Hiljem oli Lao aktiivne transiidiäris ning sai 2008. aastal koos oma firmaga karistada maksukuriteo eest. Samuti on ta olnud kohtu all seoses erinevate vägivallategudega. Mullu kevadel kuulutas kohus Maksu- ja Tolliameti avalduse alusel välja Lao pankroti. Ärimehelt ja tema raamatupidajalt nõuti solidaarselt OÜ Inimõiguste Kaitse Büroo maksuvõlga, mis ületas 560 000 eurot. Kahjuks oli Lao ainsaks isiklikuks varaks vaid kaks jahipüssi ja kolm püstolit.

Tänavu augustis süüdistas Riigiprokuratuur Laod miljoni euro väljapressimises osalemises. 

Täpsemalt süüdistati Meelis Laod kannatanult vabaduse võtmise  kaasaaitamises. Kuriteos süüdistatavad kolm kurjategijat otsustasid prokuratuuriga kokkuleppele minna. Riigiprokurör küsis Meelis Laole karistuseks kaheksakuulist vangistust, mis asendati 238 tunni üldkasuliku tööga. 

Legendaarne „suhtekorraldaja“ uus missioon on hakata Eesti noortele õpetama, kuidas elus õiget sihti leida.

Augustis mõistis Harju maakohus Meelis Lao, Mark Raul Laanela ja veel mitu inimest süüdi miljoni euro väljapressimises ja vabaduse võtmises. Lao karistus asendati 238 tunni üldkasuliku tööga, mille ta peab ära tegema ühe aasta jooksul. Lao sõnul oleks jabur neid tunde sisutada konide korjamise või rohu riisumisega, vaid selle asemel soovib mees enda sõnul teha midagi, millest on ühiskonnale kasu. 

„Paljud noored on läinud valele teele, sest keegi lihtsalt ei räägi neile, mis on elus väärtuslik, mida tähendab autunne, sõprus, ausus, kohusetunne riigi ja vanemate ees, samuti vastutus,“ sõnas Lao ja märkis, et koolisüsteemist väljunud noor ei tea, mida tähendab olla tänapäeval muutuvas maailmas inimene. „Libedale teele sattuda on lihtne, istuvad noored kusagil nurga taga, teevad pläru ja hakkavad teineteisele tõestama, kes on kõvem mees.“

Käivad ka jutud, et kurikuulus ärimees saab teles isikliku vestlussaate.

Teadaolevalt käivad Kanal2s läbirääkimised ärimehe Meelis Laoga, keda võib peagi telesaatejuhina näha. Kanal 2 programmijuht Kaspar Kaljas küll veel ei kinnita ega ka lükka seda väidet ümber, aga sõnab, et on Laoga sellel teemal räägitud küll. 

Hakkad ka elulooraamatut kirjutama?

On selline mõte jah. Raamatu kirjutamise stsenaarium on käsil. Mõtteid on palju, aga mis nendest teoks saab, eks seda ole näha. Eriti palju ei tahaks hetkel rääkida. Enne kui muned, siis mida sa ikka nii väga kired. 

Vaata videointervjuud!

Pikka intervjuud Meelis Laoga loe juba teisipäevasest Õhtulehest!

Veetsime Meelisega meeldiva hommikupooliku Tiskres asuvas liharestoranis Meat Resto & Butchery, mis tähistab oma kolmandat sünnipäeva ja selle puhul pakutakse seal ainulaadset rooga - üleni 24 karaadise kullaga kaetud liha Black Angus Steak.

Eestis ei olegi kuldset liha varem üheski restoranis pakutud. Küll pakutakse seda New Yorgi, Londoni ja Dubai maailmakuulsates Nusret Steakhouse`ides, kus see maksab sõltuvalt lihatüki suurusest ja lõikest keskmiselt 500-1000 dollari ringis. Restoranis Meat Resto & Butchery saab lihatüki kätte saja euroga.

24 karaadise kullaga kaetud Black Angus Steak Foto: Meat Resto & Butchery

"Tegemist tõepoolest millegi erakordse ja ainulaadsega Eestis," kinnitab ka restorani juhataja Gert Laasme. "Miks mitte üllatada oma kallimat sellise õhtusöögiga mõne tähtpäeva puhul. Aga tulemas on ka ju uusaasta- ja jõuluõhtusöögid, kus soovitakse oma äripartneritele muljet avaldada, miks mitte teha seda kuldse õhtusöögiga. Meie menüüs on kuldne steik kahes versioonis - 200 grammine ja 400 grammine 24karaadise kullaga kaetud Black Angus Chateaubriand Steak. Hindadega siis vastavalt 100 eurot ja 165 eurot."

"Steik on Brasiiliast pärit Black Angus veise sisefilee, mis on kõige hõrgim ja pehmem tükk, kusjuures ilma rasvata," lisab Laasme. "Aga loomulikult, kui kellegile meeldib just suurema rasvasisaldusega steik, siis saab alati tellida teisigi maailmakuulsaid steigi lõikeid nagu New York, Rib Eye, T-bone, Tomahawk jne."

"Meie restoranis serveeritakse seda kuldset steiki taldrikul, mis on samuti kaetud kullaga ning see serveeritakse klaaskupli all, kuhu on lisatud aromaatne rosmariini suits ning garneeringuks trühvlitega kartulipuder ja punaste marjadega veini kaste. Pean siinnkohal nentima, et esimeste nädalate jooksul, kui oleme seda väga erilist rooga pakkunud, on meie restorani külastajate tagasiside olnud väga hea ja huvi suur," rõõmustab koha juhataja. 

Vaata videot!

"Hommikusöök staariga" MEAT Resto & Butchery. Meelis Lao, Anu Saagim; restorani juhataja Gert Laasme

10. detsembril toimub Tallinnas Kultuurikatlas enneolematu vestlusõhtu “Minu kogemus”, kus kaks meest – Meelis Lao ja Tiit Trofimov – oma elu kuulajate ees lauale laotavad. Lao räägib sellest, kuidas elus vastu pidada ja uuesti püsti tõusta, kui elu lööb; Trofimov aga vestab oma pankrotikogemusest. Vestlusõhtut modereerib Neeme Raud.

“Olen valmis inimestega jagama seda, kuidas kõigest hoolimata elus vastu pidada, uuesti püsti tõusta, kui elu meid lööb. Ja elu lööb meid meie teel sihtide poole alati ja vahel on need löögid väga tugevad või lausa surmavad. Mind on elu löönud korduvalt, aga igast elulöögist püsti tõustes kasvabki meie iseloom,” räägib Lao peagi toimuva vestlusõhtu ideest.

Lisaks saab sündmusel sõna ka terapeut ja sündmustekorraldaja Tiit Trofimov, kes räägib lahti oma pankrotikogemuse, kuidas ta tõusis, langes ja kaotas kõik, mis tal oli ning sellest kõigest välja tuli. “Soovin jagada valu tagamaid, arutleda ahnuse, kurbuse, meeleheite, lootusetuse ja lootuse, väe ja taipamiste teemal ning rääkida, miks see kõik minu elus vajalik oli ja mida olen sellest õppinud,” tutvustab Trofimov.

Vestlusõhtu juht Neeme Raud on vabakutseline ajakirjanik, kes oli pikalt Eesti Rahvusringhäälingu korrespondent Ameerika Ühendriikides.

Pikka intervjuud Meelis Laoga loe juba teisipäevasest Õhtulehest!