Film

Mängufilm „Tõde ja õigus“ pälvis „Satellite Award“ nominatsiooni 

Toimetas Jaanika Vilipo, 4. detsember 2019 09:45
Tanel Toom Foto: Facebook / Eesti filmi sihtasutus
Tanel Toomi mängufilm "Tõde ja õigus" sai Los Angelese Rahvusvahelise Pressiakadeemia poolt väljaantava "Satellite Award" nominatsiooni, edastab Eesti filmi instituut sotsiaalmeedia vahendusel. 

Rahvusvaheline Pressiakadeemia on üks suuremaid meelelahutusajakirjanike ühendusi, mis koondab ajakirjanikke üle maailma. Auhind keskendub peamiselt Ameerika Ühendriikides toodetud mängufilmidele, eraldi kategooria on rahvusvahelistele mängufilmidele.

Rahvusvahelise mängufilmi kategoorias on nomineeritud kokku 8 mängufilmi:
Senegali film "Atlantics", Venemaa film "Beanpole", Prantsusmaa film "Les Miserables", Hispaania film "Pain and Glory", Korea film "Parasite", Eesti film "Tõde ja õigus", Prantsusmaa film "Portrait of a Lady on Fire", Tšehhi film "Painted Bird".

"Tõde ja õigus" linastus Eestis 20. veebruaril ja püstitas vaatajaterekordi üle 267 000 vaatajaga, lüües vaadatavuse troonilt seal ligi 9 aastat olnud "Avatari". Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord. Film valmis koostöös ettevõtja Armin Karuga, toetajateks on Auto Forte, Jetoil ja Eesti Meedia.

Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus Lõuna-Koreas Busani filmifestivalil. Mängufilm "Tõde ja õigus" on Eesti ametlik kandidaat Ameerika filmiakadeemia parima võõrkeelse filmi kategoorias.