Vaido NeigausFoto: Promomaterjal
Terttu Jazepov 3. detsember 2019 14:06
Jõulud pole enam mägede taga ning selle puhul on Vaido Neigaus avaldanud loo "Jõuluöö".

Vaido ise ütleb, et oli jõululooks valmis alles nüüd, sest kümme aastat tagasi poleks see tema imagoga sobinud. "Võtsin paar kuud tagasi riski ja kirjutasin Ivo Degisele, kellele laulsin viisi ja sõnad ette ning palusin, et ta teeks muusika. Ma olen looga väga rahul ja loodan südamest, et see läheb inimestele korda," räägib ta.

"Sõnu kirjutades mõtlesin just ajale, kui läksin emaga vanaema juurde. Alati olid seal kõik tädid, onud ja nende lapsed kohal. Laud oli toidust lookas ning kõik olid rõõmsad. Kuna vanaema enam meie hulgas ei ole, pole meil ka enam sellist koosviibimist," avaldab Neigaus.

Neigausile meeldib jõuluaeg väga ja ta veedab selle alati koos perega. "Kutsume minu ema ja abikaasa vanemad meie juurde Helsingisse, et see imeline aeg koos veeta. Kuna elan Soomes, on näiteks toidu osas laud kindlasti rikkalikum, sest pean arvestama nii Eesti kui ka Soome jõulutoitudega. Võiks öelda, et jõulud ajavad mu isegi veidi hulluks, sest ostan igal aastal kuuseehteid ja läikivaid asju aina juurde. Mulle meeldib kuuske ehtida ning kinke teha ja arvan, et kõigile meeldib ka kinke saada. Jõulud ei saa olla ilma kinkideta!" ütleb ta.

Vaido soovib inimestele jõuludeks õnne ja uusi elamusi. "Soovin, et kõik leiaksid aja, et jõulud oma lähedastega veeta. See on tähtis, sest tänapäeva kiire elutempo juures oldakse veidi laisad ja ei viitsita peale Facebooki sõnumi saatmise midagi muud teha. Uskuge, need lähedased inimesed on teid nähes palju õnnelikumad!"