Inimesed

Cosmopolitani kaanel poseerib HIV-positiivne geistaar (15)

Toimetas Triin Tael, 3. detsember 2019 14:11
Foto: @cosmopolitanuk/Instagram
Naisteajakirja Cosmopolitani Briti väljaande kaanel poseeris meesterahvas viimati 35 aastat tagasi - see au kuulus Boy George'ile. Nüüd naeratab seal, Christian Siriano tüllkleit seljas ja tossud jalas, muutumissarjast "Queer Eye" tuntud juuksur Jonathan Van Ness, kes hiljuti teatas end kandvat HI-viirust.

"Stiilse viisiku" uues versioonis "Queer Eye" aitab geimeeste rühm eluga puntrasse jooksnutel ummikust välja saada, tuunides üles nii nende välimuse, kodu kui ka hoiakud. Lehvivate lokkidega habemik Van Ness (32), tiimi ekstravagantseim liige, kes armastab kanda kontsakingi ja kleite, pihtis oma elulooraamatus, et sai HIV-diagnoosi 25aastaselt ning pelgas sellest seni iitsatadagi. Ent ta otsustas oma memuaarides suu puhtaks rääkida, innustamaks teisi kaaskannatajaid. 

Cosmopolitani värskes numbris ütleb ta, et HIV-d ümbritseb endiselt väga palju väärarusaamu. Nende klaarimist peab ta oma missiooniks. "Mu töö on alles alanud."

Van Nessi on kritiseeritud video pärast, kus ta viskas nalja selle üle, kuidas Ronald Reagani valitsusajal oli USAs HIV-kandjaid ravitud. Kuid särav ja soopiire nihutav juuksestilist ütleb, et see on tema moodus raskest asjast rääkida. "Kui ma nalja ei viskaks, ei suudaks ma end hommikul voodist väljagi ajada."

Samal teemal

07.06.2020
Netflix tõmbas Alexa Chungi ja Tan France'i moevõistlusele vee peale
22.09.2019
„Stiilse viisiku“ staar on HIV-positiivne
12.06.2019
Teletäht tunneb end mõnel päeval mehena, mõnel naisena