Alexandra Elizabeth Ljadov Dua Lipa muusikavideosFoto: Kuvatõmmis videost
Toimetas Katharina Toomemets 3. detsember 2019 08:30
Tähelepanelik vaataja märkab maailma hetke ühe suurima popartisti Dua Lipa värskeimas muusikavideos „Don’t Start Now“ Eesti noort räpiartisti Majorlikweeni, supermodellina maailma moelavadel tuntust kogunud Alexandra Elizabeth Ljadovit. Videot on tänaseks vaadatud juba üle 53 miljoni korra. 

„Mu agent helistas mulle kaks päeva varem ja ütles, et Dua Lipa tahab, et ma ta muusikavideos olen. Ilmselgelt olin ma väga jahmunud, kuid õnnelik selle võimaluse üle ja ütlesin kohe „jah“. Eriti ägedaks tegi asjaolu see, et väidetavalt valis Briti tippartist isiklikult välja need neli tüdrukut, kes saavad videos suuremad rollid ja rohkem eetriaega. Minul õnnestus saada Dua kõrvale üheks põhitegelaseks,“ jutustab Alexandra pressiteate vahendusel. 

Filmimine toimus sel sügisel New Yorgis ja võtteplatsil tuli kohal olla enne päikesetõusu, kell kuus hommikul, kus algselt tehti Alexandrale vale rolli meik ja ta nägu värviti valgeks, arvates, et tegu on massistseenil osalejaga. Kui selgus, et ta on ikka põhirolli osatäitja, tulid Dua enda meikarid ja tegid nullist uue meigi.

„Võtteplatsil ei kohanud ma Duat enne kui juba filmimise ajal, mil režissöör lihtsalt teatas, et nüüd teeme nn amelemistseeni ja nõudis, et juba ikooniks kujunenud popartisti otseses mõttes katsuksin, haaraksin ning tema vastu liibuksin. See oli esimeseks kontaktiks päris ootamatu lahendus. Seda tuli siis ülimalt loomulikult sooritada kogu tiimi ees kui kaamerad filmisid – mingit proovi ei eelnenud. Peale stseeni lõppu itsitasime mõlemad ja meie dialoog oli reaalselt a la „oi vabandust, mu nimi on Alex ja oi vabandust, ma olen Dua“. Naersime veel ja tegime seda uuesti vähemalt 20 korda,“ muigab Majorlilkween.

Alexandra sõnade kohaselt on Dua äärmiselt tore, sõbralik, jutukas, sümpaatne ja ilma igasuguse diivatsemiseta väga normaalne inimene, kes tekitas tunde, nagu teaksid nad üksteist juba ammu. „Kella kaheks päeval oli minu roll tehtud ja selle päeva eriline mälestus jääb mind saatma kogu eluks,“ võtab eestlasest maailmarändur elamuse kokku.

Täna õhtul on Majorlilkween aga taas räppari rollis ja annab New Yorgi legendaarses Rose Bar’is väga erilise kontserdi. Eelmisel aasta samal ajal esines seal näiteks Lady Gaga, klubi seintel on Andy Warholi maalid ja sinna esinema saamine on nii eriline, et kõik suurlinnas olevad eestlased peaksid küll kasutama võimalust minna kaasmaalasele kaasa elama.