Film

PÖFFil auhinnatud Stalini lemmiku poeg suutis välja murda isegi Hollywoodi

Andrei Kontšalovski elutööauhinnast: „Tavaliselt tähendab see karjääri lõppu.“ 

Triin Tael, 2. detsember 2019 00:01
KUULSAST PEREST: Andrei Kontšalovski vend on filmilegend Nikita Mihhalkov, isa Sergei Mihhalkov oli aga Nõukogude staarluuletaja, kes kirjutas nii sõnad riigihümnile kui ka miilitsapoeemi „Onu Stjopa“.Foto: Tiit Tamme

„See on esimene auhind, mille ma saan elutöö eest,” ütles PÖFFil kõrge tunnustuse pälvinud Andrei Kontšalovski. „Tavaliselt tähendab see karjääri lõppu,“ nentis 82aastane kineast. Kuid temal, ligi 30 filmi režissööril, on pea uusi ideid täis.  

PÖFFI elutööauhind anti Kontšalovskile üle tema uue filmi, itaalia skulptorist ja maalikunstnikust Michelangelost rääkiva „Patu“, linastuse eel. Režissöör ütles, et talle meeldib siinse festivali sümbol - hunt. „Hundid liiguvad enamasti koos. Ka inimesed püüavad seda teha, aga alati ei õnnestu. Ka teie festivali nimi meeldib mulle. Need, kes suudavad üle elada pimedad ööd, rõõmustavad eriliselt, kui saabub kevad.”

Kontšalovski on pärit ülimalt kuulsast perest: tema vend on režissöör ja näitleja Nikita Mihhalkov, isa Sergei aga oli Nõukogude staarluuletaja, kes kirjutas oma kodumaa riigihümnile sõnad lausa kolmel korral. 2009. aastal 96 aasta vanusena surnud Sergei Mihhalkovi aadlisuguvõsas on olnud nii admirale, kubernere kui ka vürste.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.12.2019
GALERII | PÖFF püstitas publikurekordi ja jagas välja auhinnad
30.11.2019
PÖFFi elutööpreemia saanud Enn Säde: elutööpreemia oleks justkui midagi lõplikku
27.11.2019
PÖFFI-RADAR | 13. päev – parimaid filme teevad iraanlased ja poolakad?
16.11.2019
FOTO | PÖFFi avatseremooniat väisas ka Aafrika miljardär

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee