Sauli Niinistö ja Jenni Haukio Foto: MARKKU ULANDER/Scanpix
Toimetas Triin Tael 30. november 2019 14:00
Soome president Sauli Niinistö andis reedesel pressikonverentsil infot riigi jälgituima peo, 6. detsembril peetava iseseisvuspäeva vastuvõtu kohta. Tänavuse presidendiballi teemaks on valitud info ja ühiskondlik diskussioon.

Iltalehti ajakirjanik Leena Ylimutka uuris tõsise jutu vahele, kuidas balliteema presidendi abikaasa Jenni Haukio tänavuses kleidis kajastub. "See [kleit] ei ole eriti paljastav," vastas Niinistö ning hakkas ajakirjanike naeru peale ka ise naeru puksuma. 

Haukio rõivastus on Soome iseseisvuspäeva ballil olnud alati huviorbiidis ning Iltalehti lugejad on juba aastaid hääletanud just tema peokuningannaks - esileedi riietus on alati olnud laitmatu, stiilne, lihtne ning peo temaatikat kandev.

Mullusel peol oli teemaks keskkond ning Haukio minimalistlik kleit oli tehtud 100% kasepuidust valminud loncelli-nimelisest kangast. 

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Reino 1. detsember 2019 13:21
Naljatilad, kes siis Soomes teie arust presidendi valib? Selliseid valikuid panevad paikka poliitikud ja rahamehed... Soomlastel juba arusaamaks saanud,et ei see president olegi nii väga töörahva president ehk meie Sauli, nagu alguses röömustati. Köik muu tundub olevat tähtsam, kui soomlaste eluolude parandamine jne. Kui oleks vaja söna vötta siis ollakse peidus ja kui ei ole vaja nokka klöbistada siis seda tehakse ja viibutatakse sörme manitsevalt rahva suunas...reiting alasmäge minemas...
Soomlased on uhked 1. detsember 2019 11:22
oma presidendi üle. Sest neil ei vali presidenti Jumalad. Eestis aga on nii palju "Jumalaid", et rahvast ei lasta näolegi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS