Tele

VIDEOD | Maiken teda pisarateni liigutanud näosaate etteastest: see oli üks kurb hetk 

Televeeb, 19. november 2019 10:11
MaikenFoto: Teet Malsroos
„Kui praegu veel korra kuulasin seda ja mõtlesin, et uskumatult sarnane hääl või ta tegigi nii hästi. Minu arust suurepärane etteaste tema poolt,“ kiidab lauluõpetaja Maiken näosaates esinenud Marianne Leiburit.

Pühapäeval Leiburi poolt esitatud „Siin või sealpool maad“ lava tagant jälgimine tõi Maikenile pisarad silma. „Ilmselt midagi vanad mälestused. Kõige hullem oli minu jaoks siis, kui Marianne seda esimeses proovis laulis,“ sõnab Maiken „Seitsmesed: Duublis“. „Siis kõik emotsioonid vallandusid. Mõtlesin, kas nii jääbki. Ma pole seda lugu üldse kuulanud pärast „Eesti laulu“,“ selgitab Maiken. Naine ise esitas loo 2014. aastal „Eesti laulu“ konkursil ja jõudis sellega finaali. „Kuidagi ei tahtnud näha seda üldse ja nüüd olin sunnitud avama selle ja vaatasin, et polegi nii hull.“

Samal teemal

Laulu autor Maiken ise ja see on ainus lugu, millele ta on sõnad kirjutanud. „Arvan, et paremad laulud tulevad siis, kui on väga emotsionaalne hetk elus,“ sõnab ta. „See oli üks kurb hetk. Igatsuse ja lahkumineku hetk. Ma ütleks, et see aitas mul üle saada sellest. See mõjus mulle õigesti sel hetkel,“ selgitab ta.

Meenutades Leiburi lauluproove, sõnab Maiken, et Leibur oli ise väga lähedasel teel tema häälele. „Seal on mõned rasked kohad, mis ka mulle olid rasked. Lõpu kõrged noodid. Ma täpselt nii talle rääkisin nagu ma ise tehniliselt lahendasin seda. Ja vahel teistele lauljatele töötavad ühed nipid, teistele teised. Aga üllatavalt talle kohe need minu nipid töötasid.

Miks Maikenit ennast aga eriti esinemas ei näe? „Ma olen 100 protsenti õpetaja olnud juba viimased 15 aastat. Neid kahte asja väga heal ja kõrgem tasemel teha on raske,“ sõnab ta. Kuigi laulmine on talle südamelähedane, kahte asja korraga ta lihtsalt ei jõua, sest laulmine nõuab igapäevast treeningut ja selleks tal aega ei jagu.

Vaata ja võrdle ka Maikeni ja Marianne esitlusi. 

 

Samal teemal

03.06.2020
Lauluõpetaja Maiken lõpetas ülikooli: sisendasin endale, et ei pea lõpetama nominaalajaga
05.11.2019
Näosaate Marianne Leibur: nädala alguses olen Rootsis, nädalalõpud kodus
17.10.2019
Näosaate Marianne Leibur: tuttav veel mitte, tuttavam küll
09.07.2019
UUS VÄLJAKUTSE: Ott Lepland hakkab WAFi koolis lauluõpetajaks!