Inimesed

Uus peatoimetaja Janek Luts: kindlasti hakkab Vikerraadios midagi muutuma, kuid see võtab oma aja 

Katharina Toomemets, 18. november 2019 14:00
Janek LutsFoto: Martin Ahven

„Väga huvitav on. Aastad on läinud, tehnika on muutunud, inimeste ootused ei ole muutunud – inimesed tahavad ikka saada kvaliteetset ja informatiivset materjali ja et inimesed, kes raadios räägivad, oleksid ilusa diktsiooniga, kauni eesti keelega ja sellel, mida edastatakse, oleks mõte ja sisu,“ räägib Vikerraadio uus peatoimetaja Janek Luts, kes pärast nelja-aastast pausi taas meediatöö juurde naasnud.

Janek Lutsu jaoks pole ajakirjandusmaastik võõras – ta on olnud Eesti Ekspressi peatoimetaja, Kuku raadio peatoimetaja ja tegelenud arendusjuhina telekanali ETV+ ettevalmistamisel. Samuti on ta kaastööd teinud ETV-s ja Raadio 2-s. Kuidas läks siis nii, et temast sai Vikerraadio peatoimetaja? „Helistati, kutsuti kohvi jooma. Jõime kohvi ja jõudsime pärast pikki läbirääkimisi järeldusele, et teeme ära,“ räägib Luts, et pakkumine tuli Eesti rahvusringhäälingult.

Kui tuli uudis, et Luts vahetab välja eelmise peatoimetaja Ingrid Peegi, ütles mees ERR-ile antud intervjuus, et tema jaoks on Vikerraadio peatoimetaja kohale asumise uudis nädal aega vana. „Lõplik otsus tuli, jah, väga äkki.“ Lutsu esimene tööpäev oli 4. novembril. Kuidas see kulges – kas sai juba hakata sisulisi otsuseid tegema või kulus esimene päev toimetusega tutvumisele? „Ma olen naljaga pooleks öelnud, et sisseelamine lõppeb siis, kui on nii palju informatsiooni ja teadmisi, et võib hakata välja elama,“ muigab Luts. „Praegu elan ma veel sisse.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.01.2020
Nördinud kuulaja: miks muudeti Vikerraadio hommikuprogrammi algusaega?
26.09.2019
Vikerraadio uus peatoimetaja Janek Luts: kui ütleksin, et miski ei muutu, ei räägiks ma tõtt
26.09.2019
Vikerraadio peatoimetaja Ingrid Peek paneb ameti maha!
20.05.2015
Venekeelse telekanali ETV+ arendusjuht Janek Luts lahkub ametist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee