Inimesed

GALERII | Aastate naise tiitli pälvinud Anu Raud: minu enda imetlus ja tänu kuulub naistele, kes on üles kasvatanud lapsi (5)

Ohtuleht.ee, 16. november 2019, 14:31
Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon kuulutas välja 2019 aasta tiitlidFoto: Mari Luud
Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon andis reedel 27. sünnipäeva pidulikul galal üle aasta naise tiitli, mille pälvis Emöke Sogenbits.

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni 27. sünnipäeva pidulikul galal pälvis aasta naine 2019 tiitli HANZA Mechanics Tartu ja Narva tehaseid juhtiv Emöke Sogenbits. Aastate naise tiitel omistati Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõule, emeriitprofessor Anu Rauale. Aasta nooreks naisettevõtjaks nimetati naiste ettevõtlusesse ja IT-sse motiveerimise programmide Tech Sisters ja Digigirls algataja Mari-Liis Lind, kes lisaks eelpool nimetatule veab laste loovuskiirendit Vivita.

„Organisatsiooni juhtimist võib võrrelda perekonnaeluga – sa pead armastama seda, mida sa teed, kellega sa seda tööd teed ja arvestama ka teiste huvidega. Kuid see ei tähenda, et alati on kerge, ajad on alati rõõmsad ja kõigile võib kõike lubada,“ sõnas aasta naine 2019 Emöke Sogenbits ja lisas: „Vabadus ja vastutus peavad olema tasakaalus. Naised üldiselt ei karda luua perekonda ja vastutada selle tasakaalu eest – miks peaks nad siis kartma juhtida suuremaid või väiksemaid organisatsioone?“

Aasta noore naisettevõtja tiitli pälvinud Mari-Liis Lind asutas poolteist aastat tagasi koos jaapanlasest investoriga laste loovuskiirendi Vivita. „On suur au ja rõõm olla nomineeritud aasta noore naisettevõtja tiitlile. See on oluline ja armas kinnitus sellele, et südamega tehtud töö infotehnoloogiavaldkonna populariseerimisel naiste ja noorte seas on väärtus, mida märgatakse ja tunnustatakse,“ sõnas ta. 

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (BPW Estonia) kutsus üles kõiki organisatsioone, ettevõtteid ja üksikisikuid esitama aasta naise kandidaate. Ettepanekute põhjal valis võrgustiku juhatus välja kolm nominenti: Margo Orupõld (MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskus juht, MTÜ Saaremaa Naiste Tugikeskus juht, ETNA mikrokrediidi laenugruppide eestvedaja ja OÜ Mopaalia juhatuse esimees) ja Triin Noorkõiv (MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool tegevjuht, Noored Kooli eestvedaja, Tagasi kooli projekti osaline ja SA Kiusamisvaba Kool nõukogu liige) ja Emöke Sogenbits.

Aasta noore naisettevõtja tiitlile kandideerisid Pille Lengi (looduskosmeetika ja nahahooldussarja Tilk! looja ja arendaja), Kadri Klampe (New Yorgi moeloojate ühenduse preemiaga pärjatud moebrändi Yufash looja), Lilli Jahilo (omanimelise moebrändi looja ja 2016. aasta Tallinn Fashion Weeki Kuldnõela moeauhinna omanik) ja Mari-Liis Lind.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee