Rain TungerFoto: Stanislav Moshkov
Anu Saagim 14. november 2019 23:30
Tallinnas toimub 20. novembril kontsert „Viis kitarri“, kus musitseerivad Raigo Kaljus, Silver Siilak, Marten Kuningas, Rain Tunger ja Hanno Padar ning pakutakse teed.

Rain Tungeril on väga palju erinevaid ameteid ja rolle. Ometi ei kaota ta end nii paljude rollide vahel jagades ära. „Aitab konkreetne ajaplaneerimine. Teadlik toetav eelhäälestus ja fookus. Kohalolu ja hea sisemine kommunikatsioon ehk kontakt iseendaga. Pidev enda küsitlemine ja uuesti avastamine, sest kõik on pidevas muutumises,” ütleb ta.

Millist rolli mängib sinu elus kitarr?

See pill on minu inspiratsioon, teekaaslane, keda õpin alles tundma. Eesmärk on saavutada suhe, kus saame koos luua ja tantsida nii, et ei pea enam mõtlema, oma jalgade tööd ja samme jälgima.

Oled loonud ka ise mitu lugu, mille kohta hea sõna levib tänaseks sinust sõltumata. Mis lugusid esitad sündmusel?

Esitan paar-kolm lugu, mis on inspireeritud rõõmuhetkedest ja minu enda arenguteest. Üks nendest on “Ärka”, teine “Ümaruste ülistusest” ja kolmas “Kui ma olin väike”.

Miks just selline sündmus - viis kitarri? Kellele see loodud on?

See on loodud meile kõigile. Ja viis kitarri on minu jaoks lihtsalt metafoor ühisloomest, mida nimetan müsteeriumiks.

Mille poolest antud üritus erineb tavalisest kontserdist?

Ennekõike vestluspaneeli poolest, kus soovin inspireerida ja olla inspireeritud, jagada hoolivust ja armastust ning võtta vastu sama. Tunda ennast osa tervikust ja olla tervitatud oma individuaalsuses. Selle kontserdi loovad kõik, nii esinejad kui ka publik ja miks mitte ka midagi suuremat meist kõigist.

Miks on oluline selliseid üritusi korraldada?

Näidata teed selleks, et ühenduda, iseenda ja teistega, nii oma vasaku kui ka parema ajupoolkeraga. Oma kognitiivsete tajude kui ka somaatilise kogemusega ning seda nautides, lubades ja läbi lastes.

Millised oleksid sinu nõuanded, kuidas hoida pidevalt kontakti iseendaga ja seda mitte ära kaotada või kui kaotatud, siis kuidas uuesti leida?

Selleks on minu jaoks kolm pikka hingetõmmet, aeglustada seda, kus parasjagu olen. Kontakt iseenda kehaga ehk tunnetetasand aitab mul olla kindel, et viibin praeguses hetkes. Ja teinekord, kui mu mõtted väga mind juhtida soovivad, siis märkan seda loo jutustamist enda peas ja viskan selle endast lihtsalt välja. Mul on alati valik ja kõik on täiesti turvaline. Olen iseenda autoriteet, hoolitseja ja parim kaaslane.

Mida tähendab sinu jaoks olla vaba mees vabal maal? Kui palju on vabadus seotud loomingulise vabadusega?

Vaba mees minu jaoks tähendab sisemiselt vaba olemist. Teen selle nimel iga päev tööd, et end vabastada ahelaist, mis ei luba mul tunda südamest rõõmu, võtta vastu ilu ja armastust, lubada endal eksida või olla haavatav. Oma vaimusilmas soovin aina rohkem emmata kõiki osi iseendas, ükskõik kui ebameeldiv või meeldiv see on. Minu isiklik inimeseks olemise kogemus on lihtsalt kogemus ja hinnangud on siinkohal üleliigsed.

Mis oleks Eestis see üks asi, mida sa kohe muudaks, kui oleks võimalik muuta?

Soovin, et vaataksime tagasi emakese maa poole. Mõistaksime, kust tuleme ja mis on oluline. Ühendus loodusega, ühendus teistega ja ühendus iseendaga.

Mida võiks eestlased alati südames kaasas kanda?

Hoolivust, heatahtlikkust, abivalmidust, siirust, ausust, avatust, ettevõtlikkust ja ennekõike armastust.

Milline on sinu, kui Eesti mehe, palve paremat elu luues?

Olen iseenda looja ja mul on alati valikuvõimalus. Võtan vastu, armastan, emban ja hoolin endast. Ja kui soovin midagi maailmas muuta, siis teen seda läbi iseenda eeskuju.

"Vaba mehe tee" seminar Foto: Stanislav Moshkov