Inimesed

Täna, 13. novembril saanuks 95aastaseks Eesti teatrite papa Carlo, kes tõi elu jooksul lavale üle saja lavastuse

Ferdinand Veike helget loomust ei murdnud isegi rängad kaotused – poja vägivaldne surm ja abikaasa viimsele teele saatmine 

Katrin Helend-Aaviku, 13. november 2019 00:01
Väike teatrikülastaja teeb tutvust Ferdinand Veike käes olevate Buratinodega.Foto: Erakogu

„Isa oli inimene, kes väga tahtis mängida. Ja mängis ka! Kui olin väike, mängis ta minu ja vennaga peitust, ja tema õpetas meid ka nukke elustama. Ükskord lugesime kokku – meil oli kodus 42 nukku ja mängulooma. Isa ikka küsis, kas neil on nimed ka. Ja kõigil olid,“ meenutab alati rõõmsameelset ja mängulist Nukuteatri rajajat Ferdinand Veiket tema tütar Leena Ojavee, kelle sõnul ei murdnud isa helget loomust maha isegi rängad kaotused.

„Mäletan, et meie mänguasjade seas oli mitu parti, üht punast kutsusime Bonapardiks. Ühe nimi oli Ansberg, sest isa oli tulnud töölt koju ja rääkinud, et sai kokku tollase kultuuriministri Aleksander Ansbergiga,“ ütleb Leena lõbusaid lapsepõlvemälestusi rääkides, et teda ennast tavatses isa hellitavalt Oravakeseks kutsuda.

Ka Ferdinand Veike enda lapsepõlvekodus valitses alati lõbus meeleolu, vahel koguni nii lõbus, et naera või ribadeks! Küllap ta sealt oma mängulisuse ellu kaasa võttis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.08.2015
Nüüd on Ferdinand ja Buratino lavalt lahkunud. Eesriie on langenud
15.08.2015
"Ferdinand Veike oli, on ja jääb härra Nukuteatriks!"
22.03.2005
Buratino-papa taoti pr-pr-pronksi
13.11.2004
Ferdinand Veike ja Buratino – paras paar, 50 aastat kestnud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee