Inimesed

Karu lahkub ehk Kümneid väravaid löönud Tarmo Neemelo paljastab väravalöömise saladuse 

Kristjan Roos, 7. november 2019, 17:46
Just TVMK-s aastatel 2004–2006 sai alguse Tarmo Neemelo jalgpallurikarjäär. 2005. aastal oli ta 41 väravaga meistriliiga parim väravakütt.Foto: KALEV LILLEORG
Eesti klubijalgpallis on raske leida legendaarsemat mängumeest kui Karu ehk Tarmo Neemelo. Laupäeval kell 13 peab Paides sealses linnameeskonnas väravakunn oma viimase liigamängu, kui kohtub tänavuse hooaja viimases mängus I Levadiaga.

On 2005. aasta hilissügis, kohtuvad TVMK ja Flora. Vineeri- ja mööblikombinaadi meeskonna staar Tarmo Neemelo lööb oma hooaja 40. värava ja ühtlasi tähendab 1:0 võit koduse meistritiitlini jõudmist. See värav on noore mehe karjääris märgiline. Nagu öeldakse ... edasine on juba ajalugu.
Neemelo kontos on praegu 448 meistriliiga mängu ja muljetavaldavad 195 väravat.

Karjääri lõpetamine Paide meeskonnas (2018–2019) oli Karule sümboolne, sest ta on ka sealt pärit.Foto: Erki Parnaku

Samal teemal

Nii nagu nädal tagasi lõi lahkumismängus Flora eest väravaid Gert Kams, loodab seda korrata Neemelo. „Kindlasti on laupäevase mängu eel ärevus suurem,“ leiab Neemelo ja lisab, et loodab lahkumismängus pääseda väljakule algkoosseisus. Kuigi tänavu jäi Paide medalita, on võimsa arenguhüppe teinud meeskond võitnud sel hooajal vutisõprade südame. „Ma arvan, et Paide segab järgmisel aastal samuti kaarte ja võtab medali ära,“ lisab Neemelo, kes usub, et vaatamata tema lahkumisele on Paide tuleval hooajal veelgi tugevam.

37-aastane vanameister tunnistab, et lahkumise üle mõtiskles ta sel aastal ka paar korda varem. „Kui kõik kohad kehal valutavad, siis on raske täiel rinnal jalgpalli mängimist nautida. Hommikul läheb pärast ärkamist 20 minutit aega, et saaks normaalselt end liigutama hakata. Tahte pealt oleks ma ju veelgi mänginud, aga keha andis märku, et nüüd on õige aeg lõpetada,“ nendib Neemelo.

Kus ja millal mängis ta aga oma karjääri parimat jalgpalli? Neemelo pakub välja kaks perioodi. Esmalt aastad 2005–2010: TVMK-st siirdus ta toona Rootsi tippklubisse Helsingborgs, kus paraku jäi läbimurre tulemata. Veel mängis ta sel perioodil Rootsi klubis GIF Sundsvall, Soome tiimis MyPa ja Belgia klubis SV Zulte-Waregem. „Välisliigades mängimine ei olnud mul küll isiklikus plaanis väga edukas, aga ma arvan, et sealkandis mängisin head jalgpalli,“ pakub Neemelo. Naasnud Eestisse, liitus ta Levadiaga ja seejärel mängis seitse aastat Nõmme Kaljus.

Seitse aastat Nõmme Kaljus (2011–2017) olid Tarmo Neemelo sõnul positiivsed: meeskonnas oli hea õhkkond ja eurosarjades oldi edukad.Foto: LAURA OKS

Just Kalju perioodi peab ta ka ise väga oluliseks. Eriliselt uhke on ta Kalju edukate eurohooaegade üle. „Viiel aastal läksime edasi järgmisse ringi ja mõnel aastal sealt veel edasi. See periood suvel, kus on euromängud, on eredalt meelde jäänud,“ leiab ründaja. Õhkkonna poolest on tal enda sõnul head mälestused nii TVMK-st, Levadiast, Kaljust kui nüüd ka Paidest. „Paides on väga sõbralik ja positiivne õhkkond. Kalju ja Paide aeg ongi suhteliselt sarnased,“ leiab ta.

Kui mõni klubi peaks teda oma legendiks nimetama, kas see võiks olla Kalju? „Neid võiks mõni veel olla,“ naljatab jalgpallur ning lisab siis, et ajaliselt oli tõesti Nõmme klubis veedetud aeg pikim.

Levadias mängis Neemelo aastatel 2009–2010. Foto: ARNO SAAR

Tahab jääda vutiga seotuks

Pärast laupäeva Tarmo Neemelol töökoht puudub, kuid ta loodab, et ühel või teisel moel jääb ta jalgpalliga seotuks. „Praegu mul kindlat töökohta ei ole. Paides olen tegelenud paralleelselt ka treeneritööga. Vaatame, mis edasi saab,“ ütleb ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee