Inimesed

Ervin Abel, kes saanuks täna 90aastaseks, saavutas suurima populaarsuse koostöös Sulev Nõmmikuga

ERVIN ABEL: „Elada tuleb nii, et kui kokku kukud, siis kõik arvavad, et suurest õnnest!“ 

Gerda Kordemets, 8. november 2019 00:01
 ARMASTATUD KOOMIK: Iga vana-aastaõhtu kavas pidi traditsiooniliselt olema sketšisaade, kus Abel koos Nõmmikuga ekraanile ilmus. Sel kellaajal jäid tänavad tühjaks.Foto: A. Mõtuste /Rahvusarhiiv

Läbi naljategemise ajaloo on tihti tippu tõustud paarikaupa. Eelmise sajandi algupoolel ilmusid tummfilmiekraanile Dick ja Doff, kes said tuntuks üle terve ilma. Aeg läks edasi ja 80ndate rahvalemmikuteks said Kibuspuu ja Krjukov. Üsna lähiminevikus naerutasid meid Avandi ja Sepp. Ent 70ndate alguses tõusid rahva ületamatuteks lemmikuteks Nõmmik ja Abel. Või Abel ja Nõmmik, nagu rõhutas Sulev Nõmmik, sest Ervin Abel oli temast aasta vanem. 

Abeli ja Nõmmiku soojal ja kurjuseta naljal oli publiku jaoks mingi eriline veetlus, mis lubab nende koosveedetud kümnendi soolokarjäärist kui mitte kõrgemale, siis vähemasti omaette tõsta. 70ndad oli mõlema mehe loominguline kõrgaeg. 80ndatel muutus aeg ja muutusid olud, tasapisi hakkas muutuma ka nalja olemus. Küllap mõjutas seegi Nõmmiku ja Abeli hilisemat lahkukasvamist. Rahva armastus ei kadunud kuhugi, kuid sooloesinejana ei saavutanud neist kumbki hiljem enam midagi võrdväärset. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.06.2020
Urmas Kibuspuu viimane kaaslane Tatjana Järvi: „Urmas oli minu jaoks kui tabamata ime.“
19.06.2020
„Urmas Kibuspuu oleks läinud küpsedes ainult veetlevamaks.“
10.01.2020
Naljamees Lexi traagiline lõpp: kloun sattus Soomes autoõnnetusse
09.04.2018
„Noore pensionäri“ hämmingus esmapublik: „Ei tea, miks Laine küll nii koleda mehe valis?”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee