Inimesed

Eestis elav koomik Stewart Johnson: vähihaigus oli šokk! Ründasin seda huumoriga 

Keit Paju, 7. november 2019 16:20
Koomik Stewart Johnsoni sõnul kasvatas vähi põdemine teda inimesena väga palju ning tänu sellele tegi ta palju valikuid selles suhtes, milline inimene ta tahab olla. “See muutis mu perspektiivi. Ma viisin oma elus läbi palju positiivseid muudatusi. Ma otsustasin kõike huumoriga võtta, isegi, kui midagi halba juhtub.”Foto: Robin Roots

“Vähiravi jooksul ma mõtlesin, et see on mingi k*radi nali! See on naeruväärne! Ma olen isa, mul on väikesed lapsed ja siis juhtub see kõikidest asjadest. Muidugi võtsin ma seda tõsiselt, aga ma ei leppinud sellega. Ma leppisin, et mul on vähk, aga mitte sellega, et vähiga kõik lõppebki. Ma otsustasin seda rünnata huumoriga!” räägib 21 aastat Eestis elanud Ameerika koomik Stewart Johnson võitlusest üliharuldase munandivähivormiga, mida diagnoositakse vähem kui 1% meestest. Johnson kirjutas oma kogemusest ka komöödiafilmi “Ühemeheshow”.

Kõik algas siis, kui Stewart Johnson oli Taanis komöödiafestivalil ning pidi 15 minuti pärast laval olema. Ta hüppas duši alla ning avastas, et munandite juures on midagi, mida ei peaks seal olema. “Mul ei olnud muidugi tol hetkel aega, et sellele mõelda, sest ma pidin end esinemiseks ette valmistama. Ma jäin veel paariks päeva Taani ja muidugi läks mul kogu see asi üldse meelest ära. Ma küll käisin selle aja sees duši all, ma ei ole lätlane või midagi,” viskab ta nalja. “Aga ma avastasin selle uuesti, kui Eestisse tulin, ning läksin juba järgmisel päeval arstile,” räägib ta. 

Arstid ei olnud Johnsoni sõnul alguses kindlad, mis tal viga on. Kahtlustati nii põletikku kui kasvajat. “Kuid uroloog vaatas mind korra ja tahtis mind kohe haiglasse sisse kirjutada, järgmisel hommikul taheti mind juba opereerida. See oli suur šokk, kõik läks nii kiiresti. Ülejäänu on ajalugu,” meenutab ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.11.2019
FILMISAADE „DUUBEL“ | Kumb jääb peale – munandivähk või pensionärist Terminaator?
01.11.2019
GALERII | Esilinastus püstijalakoomiku võitlusest munandivähiga rääkiv „Ühemeheshow“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee