Inimesed

Riho Rõõmusest sai muuseumidirektor: hoiatasin kohe tööandjat, et võtan Õllesummeri ajal puhkuse (7)

Terttu Jazepov, 5. november 2019, 16:19
Riho RõõmusFoto: Jörgen Norkroos

Alates 1995. aastast Tallinna Lauluväljaku juhatajana töötanud Riho Rõõmus sai aasta alguses teada, et tema tööleping lõpetatakse märtsi lõpus. Pärast seitset kuud on mees taas tööhoos, sel korral aga sootuks põnevas ametis, juhatades nüüdsest vägesid Harjumaa muuseumis. „Mõtlesin esimesel ametlikul tööpäeval, kas see oli ikka õige samm. Kuid iga minuti, tunni ja suhtlemisega tunnen üha enam, et oli,“ ütleb Rõõmus.

Seitsmele vabale kuule tagasi vaadates tõdeb värske direktor, et aeg lihtsalt pudenes käest. „Mul ei olnud viimased 30 aastat vaba suve olnud, aga see on tõsi, mida töötukassa, psühholoogid ja spetsialistid ütlevad – tööl käimise harjumusest ei tohi väga pikalt eemal olla, muidu jääd mugavustsooni ja harjud kodus olemisega ära. Minulgi hakkas see tasapisi tekkima. Aeg kulus lihtsalt mitte millegi tegemise peale. Lõpuks hakkasin mõistusega mõtlema, et natuke liiga vara jäädagi niiviisi mitte midagi tegema,“ muigab ta.

Rõõmus tõdeb, et magavale kassile hiir ise suhu ei jookse ning nii tuligi mõne aja möödudes taas töö peale mõtlema hakata. „Sa pead olema superinimene, kui sulle öeldakse, et oleme ainult sind oodanud ja siin on sulle 10 000 – 15 000 eurose kuupalgaga koht. Ei ole nii, et tööpakkumisi pannakse ainult lauale ja vali, mille vahel tahad. Pead olema ise pildis, tegutsema ja ennast näitama ning samal ajal ka ringi vaatama ja otsima.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. august 2019, 21:19
TV3 VIDEO | Riho Rõõmus Õllesummeri tagasitulekust: usun sellesse sada protsenti!
1. august 2019, 11:26
ÕLLESUMMER TULEB TAAS? Riho Rõõmus tahab rahvafestivalile uue elu sisse puhuda
29. märts 2019, 07:52
Riho Rõõmus saab lauluväljaku direktori ametikohalt lahkudes kopsaka hüvitise
6. märts 2019, 15:34
Sünnipäev missugune! Riho Rõõmus peab ameti maha panema: „Tühi tunne on.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee