Tele

Hiiu ravikeskusesse viidud naisel tekkis halbade hooldustingimuste tõttu nekroos. Tütar: nägin ema selgroogu 

Televeeb, 4. november 2019 20:50
LaineFoto: Kuvatõmmis/"Kuuuurija"

„Kuuuurijaga“ võtsid ühendust kaks õde, kes olid hiljaaegu matnud oma 91aastase ema Laine. Viimased kuud oma elust veetis naine Hiiu ravikeskuses, kus tema eest ei hoolitsetud korralikult ning selle tagajärjel tekkis naisele nekroos. „Nägin seda konti, mis oli väljas, nii et see ei saanud olla alles mõnda päeva,“ räägib üks Laine tütardest.

Laine sai 2018. aastal 24 tunni jooksul kaks ajuinfarkti. Tütred räägivad „Kuuuurijas“ justkui ühest suust, et vanainimese hädadest vaataks arstiabi nagu  mööda. „Kõigepealt küsiti meilt, kas me teame, kui täis on haiglad,“ ütleb üks tütardest. Kui ema teisegi ajuinfarkti sai, viidi ta lõpuks haiglasse.

Pärast Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) viibimist viidi Laine Sõle tänava Taastusravikeskusesse, kus tema eest väga hästi hoolitseti. Tütred otsustasid ema lisaraha eest saata ka Hiiul asuvasse ravikeskusesse. Just selle asutuse õendusosakonnas tehti Lainele ka pärast ajuinfarkti järelravi. Ikka selleks, et vana inimene saaks kodus pärast raskeid haigusi ise hakkama ja ei peaks hooldekodus olema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.01.2019
Pole kohta, kus väärikalt surra. Tallinna diakooniahaigla hospiits võib kohtuvaidluse pärast uksed sulgeda
12.03.2015
Õiguskantsler: hooldusasutustes ja haiglates ei pruugi inimväärikus alati tagatud olla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee