"Ühemeheshow" riiete ja rekvisiitide oksjonFoto: Rene Lutterus
Keit Paju 4. november 2019 13:38
Reedel peeti Coca-Cola Plazas heategevuslikku oksjonit, kus uue komöödia „Ühemeheshow“ osalised Genka ja Stewart Johnson müüsid filmis kasutatud rekvisiite ja riideid. Tuluga toetatakse vähiravifondi „Kingitud elu“. Kokku teeniti heategevuseks 885 eurot. 

Üheks erilisemaks esemeks oli kindlasti ka filmi plakatil nähtav peategelase punane Hawaii särk, millel on filmis väga oluline tähendus ning mis ka reaalselt on pärit Stewart Johnsoni isiklikust riidekapist. See läks müügiks 150 euroga. 

Ekstra filmi tarbeks filmikunstniku disainitud „ON AIR“ sildiga valguskast läks kaubaks 60 euroga, Tómas Lemarquis' särk 30 euroga, kaks filmi särki ja autogrammidega poster 50 euroga, samasugused Uncle Paul'i kingad, nagu kandis Marta Laan said uue omaniku 120 euro eest.

Hommikumantlid, mida Laan ja Johnson filmis kandsid, leidsid uue omaniku 125 euro eest, filmivõtetelt pärit lambikuplid läksid aga kaubaks lausa 350 euro eest. Müümata jäid Nordic Hotel Forumi kinkekaart ja kaks Leelo Maibaumi maali. 

Komöödia „Ühemeheshow“ tõstatab humoorikas võtmes meeste tervise temaatika ning jutustab munandivähist ning seda kõike tõesti sündinud loo põhjal. 40ndates eluaastates raadio DJ Chuck Bergeri (Stewart Johnson) elu pasitab olevat üsna kiiva kiskunud: ohus on nii tema töö, abielu ning lisaks diagnoositakse tal munandivähk. Mees ei lase siiski pead norgu ning üritab kõikidest raskustest huumori abil võitu saada. 

Linateose stsenaarium põhineb suuresti tõsielul: 20ndat aastat Eestis elava Ameerika DJ ja koomiku Stewart Johnsoni läbielamistel. Mehel avastati päriselt siiretega munandivähk. Ravi oli kurnav ja selle kohta pidas Johnson avameelset blogi. Lõpuks sai mees haigusest võitu. 

Filmi eesmärk on tõmmata tähelepanu sellele, et soodsam ja kergem on ravida vähki, mis avastatakse varakult. 100 000 mehest haigestub igal aastal munandivähki keskmiselt 6, eesnäärmevähki aga 70-130 meest. Selle ennetamiseks ja varaseks avastamiseks tasub meestel käia oma tervist regulaarselt kontrollimas, liikuda piisavalt ja toituda tervislikult. 

Stewart Johnsoni kõrval teevad filmis kaasa veel Henry Kõrvits, Marta Laan, Janek Joost, Ingrid Isotamm, Külliki Saldre jt.