Inimesed

GALERII | 2 Quick Start: müüsime kaks lugu konkureerivatele plaadifirmadele ja saime mõlemalt 40 000 krooni 

Terttu Jazepov, 31. oktoober 2019 14:00
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu 2 Quick Startiga Foto: Teet Malsroos

„Raha tuli ja läks. Mäletan väga hästi aega, kui ostsin bensiini ja maksin osa sularahas ning osa kaardiga, sest taskus oli natuke ja kaardi peal oli natuke,“ räägib 2 Quick Starti liige Alar Kotkas, kuidas ka Eesti ühel kõige kallimal bändil tuli üheksakümnendatel ette hetki, mil kitsikus käes. 

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtul meenutasid 2 Quick Starti liikmed õhtujuhi Sten Teppani eestvedamisel olulisi nurgakive bändi tekkimisloos. Esimeseks lüliks oli Ilmar Laisaare ja Alar Kotkase teede ristumine 1980ndatel Jaan Kreuksi nimelises Noorsoo Kultuuripalees, mida tuntakse praegu Mustpeade majana. „Olin seal kutsekoolide osakonnas metoodik. Toonased tööülesanded on mulle siiani arusaamatud, aga 50 rubla eest kuus ei pidanudki ma taipama, mis mu töö on,“ räägib Laisaar. Alar tegi samas majas bändi ning oli mõnda aega lavatööline – seda seni, kuni Ilmar talt töö üle võttis.

Koos hakati suvel Regati baaris kohalikku põhibändi asendama. Kõik oli hästi päevani, mil mehed said kõne laulja emalt, kes ütles, et tema poeg enam restoranides ei esine. Alguses aitasid bändi hädast välja Reet Kromel ja Sven Himma, kuni ühel hetkel mainis Laisaar Pearu nime. „Olin teda varem laulmas kuulnud ja ta tundus täitsa okei. Läksime Alariga teda restorani Kännu Kukk kuulama. Polnud vaja kaua kuulata, kui Alar ütles: „Laulab ju küll.“,“ meenutab Ilmar.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.12.2018
2 Quick Start: 25 aastat laval, kuid mitte ühtegi skandaali!
13.12.2018
Pearu Paulus pikast abielust: kui hakata otsima põhjuseid, miks mitte koos elada, ongi neid võimalik ühel hetkel leida
12.12.2018
Kaitseliitlane Pearu Paulus: sadakond kontserti aastas ja 26 aastat abielu
12.12.2018
Pearu Paulus 25 aastat laval: «Meie hiilgeajad kestavad tänini!»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee