Inimesed

"Jalad lõigati ära – aga tiivad kasvasid veelgi suuremaks!" 

Alla Pugatšova leinab elupõlist sõbrannat ja ennustajat, kellelt haigus röövis nägemise ning jalad 

Triin Tael, 30. oktoober 2019, 00:01
JÄRJEKORDNE HOOP: Alla Pugatšova mullu septembris kolleeg Jossif Kobzoni matustel. Mõlemad superstaarid esitasid Karina Filippova- Diodorova sõnadele kirjutatud laule. Foto: VIDA PRESS

See naine kirjutas Alla Pugatšova esimestele hittidele sõnad ja ennustas talle suurt tulevikku. Samuti nägi Karina Filippova vaimusilmas ette Alla Borissovna tulevast meest. Vastutasuks sõpruse eest kandis primadonna isikliku ekstrasensi Karina eest hoolt, kui too lamas pimedaks jäänult ja jalutuna voodis. Nüüd on Pugatšova leinas. 

85aastase luuletaja, näitleja ja teatripedagoogi Karina Filippova-Diodorova surmast teatas uudisteagentuurile TASS tema abikaasa, kunstnik Boriss Diodorov. Lese sõnul suri ta reedel Moskva haiglas. Viimased eluaastad oli ta veetnud voodis, kuid olnud pimeda ja jalutunagagi helge hingega. „Jalad lõigati ära – aga tiivad kasvasid veelgi suuremaks!“ visanud Filippova nalja. 

Ta õppis näitekunsti Moskva kunstiteatri kool-stuudios koos Vladimir Võssotski ja kirjanik Arkadi Strugatskiga ning oli üks Moskva teatri Sovremennik asutajatest. Tema nimi seisab kuulsa teatri esimesel plakatil. Näitlejana jõudis ta tegutseda ka Riias, Altai krais ja Rostovis. Aastaid tegutses Filippova õppejõuna. 1967. aastal sai alguse näitlejanna luuletajakarjäär. Ta on tuntud Alla Pugatšova, Jossif Kobzoni, Filipp Kirkorovi ja paljude teiste Vene artistide laulusõnade loojana. Karina luuletustele tegi oma viimase etenduse „Kuidas olla õnnelik“ legendaarne lauljanna Valentina Tolkunova. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. märts 2020, 09:59
„Võidupüha“ esitaja Leštšenko on koroonahaigete reanimatsioonis
27. november 2019, 09:10
„See pole tema!“ Pugatšova meigivaba nägu ajas fännid ärevusse
10. september 2019, 13:00
Alla Pugatšova lapselast tahetakse saata Eurovisionile
29. juuni 2019, 16:45
Salajane linn Sillamäe: Pugatšova, palmid ja aatompommid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee