Inimesed

Mis juhtus näitleja Anu Presjärvega, kes oli nii ilus, et sõbrannadel oli raske temaga koos väljas käia?

EERO SPRIIT: „Anu Presjärv säras ka tagumises reas sedaviisi, nagu ta oli – päikeseneiu!“ 

Rainer Kerge, 26. oktoober 2019, 00:12
MUINASJUTUPRINTSESS: Anu Presjärv ja Teet Kask printsess Elsa ja prints Klausina telelavastuses „Lumekuninganna“.Foto: Heidi Maasikmets / ERR Fonoteek

„Anu säras ka tagumises reas sedaviisi, nagu ta oli – päikeseneiu!“ mäletab Eero Spriit. „Tegemist oli väga liblikalise inimesega,“ meenutab David Vseviov. Jutt käib Anu Presjärvest, kahupäisest suurte siniste silmadega näitlejast, kes suri kõigest 34aastasena.

Eelmise sajandi 80ndatel lapsepõlve pidanud, praegu nooremas keskeas naised ja mehed peaksid Anu Presjärve (2. aprill 1962 – 14. august 1996) mäletama printsess Elsana lastelavastusest „Lumekuninganna“ – tüdrukud ihkasid näha välja tema moodi ja poisid olid salaja armunud.

Pisut vanematele kultuurisõpradele tuleb Anu Presjärve nägu silme ette ja hääl kõrvu aga ehk hoopis mõnest luulekavast, olgu siis kirjanike majas esitatust või teleekraanilt nähtust. Samas võib ta meenuda ka Nukuteatri lavastusest või teleteatrist või 1990ndate alul pühapäeviti ETV ekraanil laiutanud prantsuse keele tunnist, mida viis läbi mõistagi Lauri Leesi.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee