Inimesed

Rowling: noored, ärge käige välismaa lastekodudes vabatahtlikuks! (1)

Toimetas Triin Tael, 26. oktoober 2019 11:00
J. K. RowlingFoto: AFP/Scanpix
Võlurpoiss Harry Potteri looja J. K. Rowling astus Londonis noorte liidrite foorumil üles ootamatu avaldusega: ta manitses, et noored ei käiks välismaa orbudekodudes vabatahtlikku tööd tegemas.

Laste heategevusfondi Lumos president Rowling kritiseeris nn lastekoduturismi, mis värskete uurimuste andmeil ajab peresid lahku ja soodustab lastega kaubitsemist. "Vaatamata parimatele kavatsustele on kurb tõde, et orbudekodude külastamine ja seal vabatahtlikuna töötamine hoiab käigus tööstust, mis lahutab lapsi oma peredest ning seab neid unarusse jätmise ja kuritarvitamisohtu."

Kirjaniku sõnul kahjustab laste paigutamine institutsioonidesse nende normaalset arengut, muudab neid haavatavaks kuritarvitamise ja inimkaubanduse suhtes ning kahandab elus toimetuleku šansse. "Ja see nukker statistika kehtib ka meie silmis korralikult juhitud lastekodude puhul ..."

Rowling kuulutas Londonis tippkohtumisel One Young World Summit välja kolmeaastase ülemaailmse kampaania #HelpingNotHelping, muutmaks suhtumist lastekoduturismi ja vabatahtlike töösse.

Samal teemal

15.09.2020
J. K. Rowlingut süüdistatakse JÄLLE transfoobias
09.06.2020
Potteri-filmide täht palub kirjanik Rowlingu skandaalsete sõnade eest vabandust
06.05.2020
Daniel Radcliffe, David Beckham ja teised staarid loevad netis Potteri-lugusid ette
14.09.2019
Rowling annetas neuroloogiliste haiguste uurimiseks 17 miljonit eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee