Inimesed

60 aastat tagasi esilinastunud kultusfilmi „Vallatud kurvid“ peaosatäitja hindab loomingulisust ja naudib üksindust

Terje Luik: „Mul on elus tohutult vedanud – kõigil läheb noorus mööda, aga minul jäi filmilindile!“ 

Katrin Helend-Aaviku, 25. oktoober 2019 00:01
FILMISTAAR, REŽISSÖÖR JA AEDNIK: „Moskvast tagasi Eestisse tulles hakkasin tasapisi aeda korrastama. Algul mõtlesin, et teen majaesise korda ja lasin maja ära krohvida. Kui see sai tehtud, läksin maja taha ja vaatasin, et seal on ka palju tühja maad. Ka see sai tehtud," meenutab Terje, et iluaia rajamine oli tema jaoks loogiline samm.Foto: Robin Roots

„Olen saatusele tänulik, et mulle on antud nii palju aastaid ning olen veel töövõimeline ja mõtlemisvõimeline. Olen endaga parlanksis ja rahul. Endaga saab rahul olla vaid siis, kui on elus midagi ette näidata. Näiteks võid olla kui tahes andekas kunstnik ja sul võivad olla suured ideed, aga kui ei ole ikkagi lõuendit ette näidata, ei loe see mitte midagi,“ räägib filminäitleja ja telerežissöör Terje Luik.

Tal on oma elulõuendid ette näidata küll – 60 aastat tagasi mängis ta 17aastase neiuna kultusfilmis „Vallatud kurvid“ kaksikõdesid Vaiket ja Maretit, seejärel õppis Moskvas režiid ja töötas seal 17 aastat režissöörina. Praegu aga kaunistab Terje Luigel maja ümbrust ligi hektari suurune maal – oma kätega loodud iluaed.  

 Aiandusvõhikust meisteraednikuks

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.08.2016
Terje Luik: kino on tavaliselt üks suur pettus ja kaadritejaht!
18.09.2014
Terje Luige vallatud ja ohtlikud kurvid
03.02.2012
Filmidiivad tegid "Vallatutes kurvides" läbi noorenduskuuri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee