Inimesed

Isa meenutab Avicii poisi- ja täismehepõlve: „Timil oli hea süda.“ 

Toimetas Triin Tael, 24. oktoober 2019 14:32
Avicii isa Klas BerglingFoto: VIDA PRESS
Mullu kevadel vabasurma läinud DJ Avicii isa Klas Bergling andis intervjuu CBSi raadiosaatele "This Morning" ning rääkis nii oma poja poisipõlvest kui ka viimastest eluaastatest. "Tahan, et Timi jäädaks meenutama hea inimese ja hea produtsendina. Tal oli hea süda."

Klasi sõnul oli tulevane megastaar poisipõlves uje, kuid ilmutas juba varakult muusikakirge, lauldes väiksena kodus Rootsi riigihümni. Kui saatejuht Anthony Mason küsis, kas poiss oli hea lauluhäälega, muigas isa: "Ta polnud suurem asi laulja, aga valju häälega ja ilmselgelt uhke. Aga andekas oli ta kahtlemata."

Enne surma vändatud dokfilmis tunnistas Avicii aastatepikkust võitlust ärevuse, depressiooni ja meelemürgisõltuvusega. Isa sõnul ilmnesid märgid ärevusest juba teismeeas. Vanemad viisid Timi psühhiaatri vastuvõtule. "Kui märkad, et lapsel on paha olla, püüad ju teda igati aidata." Klasi sõnul oli spetsialistist kasu - Timi enesetunne mõnevõrra paranes.

Maailmakuulsus ei mõjunud Aviciile hästi - ta hakkas närve rahustama alkoholiga ning see põhjustas kõhunäärmepõletiku. Isa aitas pojal tööasju korraldada, kui Avicii selleks ise suuteline polnud. Ta ütleb, et poeg oli tööle pühendunud, kuid viimastel aastatel kurnas see Timi liialt. 

Viimase kontserdi andis Avicii 2016. aasta augustis. Ta keskendus oma füüsilisele ja vaimsele tervisele, hakkas trenni tegema. "Paistis, et kõik läheb tõusuteed," ütleb isa. Kuid ootamatult Avicii jaks rauges. "Tema enesetapp oli meile kõigile šokk."

Klas ja Avicii ema, tuntud näitlejanna Anki Lidén pärisid poja hiigelvaranduse, 231 miljonit Rootsi krooni ehk üle 22 miljoni euro. Nad rajasid Tim Berglingi nimelise sihtasutuse, mis keskendub enesetappude ennetamisele ja vaimse tervise probleemide ravile. Aviciist jäi maha palju muusikapalu. Omaksed avaldasid osa neist albumina, mille müügitulud suunati samuti heategevusse.

Kust saada muremõtete korral abi?

Samal teemal

10.06.2020
Avicii ema: „Tim elab endiselt mu sees, kurbust ja tema äraolekut on raske taluda.“
10.06.2020
Stockholmis avatakse Avicii muuseum
06.12.2019
VIDEOD | Staarid andsid Avicii mälestuseks tundeküllase kontserdi
19.08.2019
Avicii salapruut armus pärast DJ surma tema sõbrasse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee