Inimesed

Näitlejatar kaebas Weinsteini vaigistamiskatsete pärast kohtusse 

Toimetas Triin Tael, 24. oktoober 2019 11:45
Rose McGowan 2019. aasta oktoobris Londonis muusikaajakirja Q auhinnagalal. Foto: PA Wire/PA Images.
USA näitlejanna Rose McGowan on kaevanud kohtusse filmiprodutsent Harvey Weinsteini, tema endised advokaadid ja luurefirma, süüdistades neid katsetes teda vaigistada.

McGowan oli üks esimesi, kes Weinsteini 2017. aastal vägistamises süüdistas. Tema sõnul tungis filmimogul talle hotellitoas kallale 1997. aastal Sundance'i festivalil. See pidi olema tööalane kohtumine.

Samal teemal

McGowan väidab BBC Newsi teatel, et niipea kui Weinsteini kõrvu jõudsid 2016. aastal kuuldused, et Rose kirjutab memuaare ja räägib ka kõnealusest intsidendist, algasid tema vaigistamise ja diskrediteerimise katsed.

Näitlejanna väitel üritasid Weinstein, tema advokaadid David Boies ja Lisa Bloom ning luurefirma Black Cube kanda hoolt, et raamat ei ilmuks. Rose'i sõnul värbas produtsent Black Cube'i temalt infot õngitsema. Firma reklaamib end Iisraeli eliitluureüksuste veteranide rühmana. New Yorkeri andmeil töötavad seal muuhulgas kurikuulsa Mossadi eksliikmed. Black Cube'i esindaja soovis McGowaniga kohtuda ning kehastus naiste eeskõnelejaks, et Rose'ilt Weinsteini pihta sihitud süüdistuste kohta infot saada.

McGowan süüdistab Weinsteini, Boiest, Bloomi ja Black Cube'i väljapressimises, privaatsuse rikkumises ja pettuses.

Samal teemal

16.11.2019
Harvey Weinstein: olen unustatud mees, mu töö on unustatud
12.11.2019
PÄÄSEB KERGELT: Weinsteini ohvrid saavad hüvitist, kuid mitte tema taskust
16.00.2019
Rose McGowan sai kokaiini omamise eest 2500 dollarit trahvi
30.06.2018
Rose McGowani uus kallim pole ei mees ega naine