Inimesed

Maailma kuulsaim sopran räägib avameelselt oma luhtunud abieludest, lastetusest, osalusest kosmoseprogrammis ja  ja uuest armastusest

Sarah Brightman: „Ma poleks iial saanud elada sellist elu, nagu olen elanud, kui mul oleksid olnud lapsed.“ 

Gerda Kordemets, 24. oktoober 2019, 00:01
RASKE TÖÖ: Kontserdil kannab Sarah Brightman kostüümikollektsiooni, mida ehib 600 000 Swarovski kristalliFoto: All Events OÜ

„Oma rõõmuks avastasin, et mulle on looduse poolt antud ka need vaimsed ja füüsilised eeldused, mis on vajalikud kosmoselennuks. Ei usu, et mul eluski enam tuleb nii ägedat väljakutset, see oli väga lõbus!“ räägib maailma kuulsaim sopran Õhtulehele antud intervjuus, kuidas ta läbis 2015. aastal rahvusvahelise kosmosejaama täistreeninguprogrammi ja oleks ühena kosmoselaeva Sojuz kolmest meeskonnaliikmest äärepealt kosmosesse lennanud. 

Sarah Brightmani haruldase hääle ulatus on kolm oktaavi. Ta on laulnud avatuks kahed olümpiamängud ning tema koos Andrea Bocelliga lauldud duett „Time to Say Goodbye“ on üks kõigi aegade enimmüüdud singleid. Tal pole lapsi, kuid teda ümbritsevad viis õde-venda ning nende lapsed. Ja juba mõnda aega on tema elus uus armastus.

Sarah Brightman (59) on telefonis reibas ja rõõmsameelne, vastutulelik, jutukas, soe ja naeruhimuline. Tema toredat itsitust kuulen intervjuu jooksul mitu korda. 

Juba järgmisel laupäeval laulate oma 125 kontserdist koosneva tuuri HYMN raames Tallinnas. On teil aimu, mitmes kontsert see teil on?

Ausalt öeldes ei ole, ma ei loe oma kontserte. Läbi käidud on mõlemad Ameerikad, nii põhja- kui ka lõunapoolne. Jaapan. Nüüd on käsil Põhja-Euroopa – Ukraina, Venemaa, Soome, Baltikum, Poola, Tšehhi – ja seekordne ring lõpeb 11. novembril Royal Albert Hallis minu koduses Londonis. Aga kontserte jagub veel ka tulevasse aastasse. Nii et 125 kontserti jaotub kahe aasta peale.

Kas teil on oma ringreiside ajal aega ka kusagil käia ja midagi vaadata või jõuate näha ainult kontserdisaale ja garderoobe?

Vahel, kui kontserdikoht on kesklinnas, lähen välja ja joon kusagil kiire kohvi või söön natuke, alles seejärel lähen tööle. Aga seda juhtub harva, sest tänapäeval on esinemispaigad enamasti linnast väljas. Plaaditutvustusreisidel on mul tavaliselt natuke rohkem aega. Lõunastan õhtuti mõne kohaliku inimesega ning näen veidi rohkem seda paika ja inimesi. 

Olen endale lubanud, et kui kord esinemise lõpetan – sest ühel hetkel ma ju paratamatult seda teen –, lähen turistina tagasi kõikidesse nendesse kohtadesse, kus olen käinud, aga mida ma pole tegelikult näinud. 

Teid tuntakse ju nägupidi, kas te ei karda liikuda avalikes kohtades? Et kõik vaatavad, kellega te koos olete, mida sööte, mida joote, mis teil seljas on...

Tavaelus ei näe ma üldse selline välja nagu laval või televisioonis. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. november 2019, 19:48
GALERII | Sarah Brightman võib endiselt uhkustada kristallhääle erilise puhtusega
22. oktoober 2019, 12:39
TÕELINE DIIVA! Eestis esineva Sarah Brightmani nõudmiste loetelu laiutab 69 leheküljel
18. oktoober 2019, 13:50
Sarah Brightmani ehib Tallinnas 600 000 Swarovski kristalli
18. märts 2019, 12:50
Maailma võimsaim naissopran Sarah Brightman tuleb müstilise sõuga Eestisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee