Inimesed

Eesti ooperi galaõhtul esitab laulev näitleja Ülle Ulla kuulsaks lauldu loo „Misty Town“: "Ülle Ulla kingadesse ma ei poe ja näosaadet tegema ei hakka."

Liina Vahtrik: olen emalt saanud mõned väga head nõuanded 

Jaanus Kulli, 24. oktoober 2019 00:01
Liina VahtrikFoto: Erki Pärnaku

„Igal juhul eelistasin ma igal õhtul pigem teatris passida kui üksi kodus istuda,“ tunnistab Liina Vahtrik, kelle ema Helgi Sallo väikse Liina väga tihti käekõrval Estonia teatrisse kaasa võttis, nii et see tüdrukule sõna otseses mõttes teiseks koduks sai.

„Eriti meeldis mulle, kui sai vaadata ühte ja sama lavastust mitu korda järjest. Kuni kõik juba enam-vähem pähe kulus,“ ütleb Liina, kes homme ka ise, kui Estonia kontserdisaalis kõlab läbilõige Eesti ooperikunstist, kontserdisaali lavale tõuseb. Nimelt etendub reedel Eesti ooperi ajaloole pühendatud „Vikerlastest sündinud ooper“, kus tema esituses jõuab publikuni kunagi Ülle Ulla kuulsaks lauldud „Misty Town“.

Liina ütleb, et lapsena ta lavale ei kippunud, ent akside vahelt piilus etendusi suure huviga. „Teine lemmikkoht oli mul proovisaalis laua all. Aga mulle meeldis ka ema garderoobis esinemisehteid sõlme ja puntrasse ajada või siis olla valvelauas ühe armsa mustapäise tädi seltsis, kellel oli vahel kaasas sama värvi suur koer Sorts,“ elustab Liina lapsepõlveseiku. „Aga mõnusad mälestused on mul ka kostüümitoast. Riietajad-kostümeerijad olid rahulikud ja sõbralikud naised, neil oli tihti kommi ja nad lubasid proovida imelisi tsaarinnade ja muude muinasjutuliste tegelaste mütse ja aksessuaare,“ kirjeldab Liina lavatagust elu, mis enamiku ta sõbrannade jaoks jäi kättesaamatusse kaugusse. „Ja pealegi oli seal jube hea lõhn. Mingi naftaliini või kemikaali lõhn, mis mulle hirmsasti meeldis.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.10.2019
GALERII | Draamasarja „Lahutus Eesti moodi“ stenarist Martin Algus: tänapäev annab palju ainest kibemagusaks looks
25.09.2019
Liina Vahtrik: oma sõnade eest saad peksa isegi siis, kui püüad kõiki osapooli mõista
15.10.2018
Liina Vahtrik meenutab, et viis kooli ema pulmapildi pähe leeripildi ja valetas, et isa on kempsus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee