Tele

ETV 65 | ERRi ülekandejaam Iris sai 10aastaseks! Marko Reikop: ilma Iriseta ei saaks televaatajad osa ei presidendi vastuvõtust ega laulupeost 

Keit Paju, 22. juuli 2020 14:00
Marko Reikop, Karmel Killandi ja IrisFoto: Erakogu/ ERR

ETV 65. sünnipäeva puhul avaldab Õhtuleht arhiivist lugusid, mis valgustavad telekanali telgitaguseid. Lugu ERRi ülekandejaama juubelist ilmus esmakordselt 23. oktoobril 2019. 

Laulupidu, presidendi vastuvõtt, teatrietendused, kontserdid, auhinnagalad – kõikidest nendest sündmustest on televaatajad ETV vahendusel aastate jooksul osa saanud. Kuid see kõik on saanud teoks tänu ühele kauni nimega ülekandejaamale – Irisele! Iris tähistab tänavu kümnendat sünnipäeva ning selle õrna nimega, kuid karmi välimusega kohmaka mobiilse telestuudio kohta on isiklik ja emotsionaalne lugu rääkida pea kõigil ERR-i teleinimestel ja tippsaatejuhtidel. 

“Irise saabumine on unustamatu. Me teadsime, et ta on kohe-kohe tulemas, rippusime akendel ja siis, kui ta tuli – valge, suur ja moodne, jäi kõigil hing kinni!,” meenutab režissöör Elo Selirand, kes Irisega koostööd teinud juba pikki aastaid. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee