Tele

BLOGI JA GALERII | „Su nägu kõlab varsti tuttavalt“ teises saates sai näha postitantsu ja kuulda ooperilaulu (22)

Televeeb, 20. oktoober 2019 22:22
Kärt Anton – Laura Põldvere „Head uut aastat“ Foto: Erki Pärnaku
"Su nägu kõlab varsti tuttavalt" teise saate võitis Madis Arro, kes kehastus Margarita Voiteseks. Vähim sai punkte ja lahkus saatest Marta Arula, kes jäljendas Ingerit.

Sel hooajal annavad kohtunikud osalejatele igas saates punkte ning kõige väiksema punktiskooriga osaleja peab saatest lahkuma. Igast saatest lahkub üks osaleja ja asemele saabub uus andekas võistleja.

Saates kõlasid järgmised lood:

Tanel Laidna - Jaagup Kreem / Terminaator „See ei ole saladus”

Marta Arula – Inger „Coming Home“

Mihkel Tikerpalu – Jüri Mazurtšak  / Monitor „Ootan tuult“

Marianne Leibur – Rihanna „Umbrella“

Eleryn Tiit – Robin Juhkental / Malcolm Lincoln „Siren“

Norman Salumäe – Pikatoro „Ppap“ (Pen Pineapple Apple Pen)

Kärt Anton – Laura Põldvere „Head uut aastat“

Madis Arro – Margarita Voites „Ave Maria“

22:19
Keit Paju

Järgmises saates näeme järgmiseid ettasteid:

Mihkel – Reket
Marianne – Dead or Alive
Tanel – Johnny Cash
Elery – Airi Kansar
Norman – Rolf Roosalu
Kärt – Donna Summer
Madis – R.E.M

22:07
Keit Paju

Kuigi Kärt ja Madis said võrdselt punkte, sai otsustavaks kohtunike esimehe Tanja kõrgem hinne. Kuna Tanja pani 12 punkti Madisele, võitis saate Madis!

Madis Arro – Margarita Voites „Ave Maria“ (Erki Pärnaku)
22:05
Keit Paju

Kahjuks peab saatest seega lahkuma Marta.

Marta Arula (Erki Pärnaku)
22:04
Keit Paju

Henriku punktid:

4 punkti - Marta
5 punkti - Marianne
6 punkti - Norman
7 punkti - Mihkel
8 punkti - Kärt
9 punkti - Tanel
10 punkti - Eleryn
12 punkti - Madis

22:02
Keit Paju

Maidu punktid:

4 punkti - Marta
5 punkti - Mihkel
6 punkti - Tanel
7 punkti - Marianne
8 punkti - Eleryn
9 punkti - Norman
10 punkti - Madis
12 punkti - Kärt

22:00
Keit Paju

Tanja punktid:

4 punkti - Marta
5 punkti - Mihkel
6 punkti - Eleryn
7 punkti - Tanel
8 punkti - Marianne
9 punkti - Norman
10 punkti - Kärt
12 punkti - Madis

21:58
Keit Paju

Nüüd on aeg kohtunikel punkte jagada. 

Mardi punktid: 

4 punkti - Marta
5 punkti - Marianne
6 punkti - Tanel
7 punkti - Elerin
8 punkti - Madis
9 punkti - Mihkel
10 punkti - Norman
12 punkti - Kärt

21:45
Keit Paju

Sellised olidki tänased kehastumised? Kes sinule kõige rohkem meeldis?

21:44
Keit Paju

21:41
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Madisele:

Hendrik: Kui ma enne siin koridorides käisin, olid sa juba kostüümis valmis ja ma vaatasin, et kas see on tegelane muumidest. Hirmuga mõtlesin, et mees teeb naist ja kas see läheb koomikaks. Absoluutselt mitte, ma ei pannud seda tähele ja ma arvan, et see on kõige suurem kompliment artistile, keda sa tegid ja sulle endale ka. 

Mart: Klassikalise lauluga on ju nii, et kui sa seda piisavalt enesekindlalt esitad, võid seda esitada nii nagu Florence Foster Jenkins tegi. Ega tavalised inimesed vahet ei tee. Väga ilus number oli. 

Tanja: Sa lihtsalt vapustasid mu maailma praegu. See oli meeletult ilus number, meeletult hästi lauldud. Mitte ühtegi nalja minu suust praegu ei tule, see oli väga-väga hea. Kui ma eelmises saates kiitsin Normanit taevani, siis sind pean ma nüüd Marsini kiitma, sest see oli lihtsalt vapustav. Sa oled väga hea, imeline.

Mait: Ma tänan sind, Madis, selle respekti eest esitaja ja numbri suhtes. Kummardus. Alati ei pea selles saates kõike väänama. Lihtsalt võib nautida üht ilusat lugu ja võimsat esitust. 

21:35
Keit Paju

Madisel on raske ülesanne kehastuda Margarita Voiteseks.

Madis Arro – Margarita Voites „Ave Maria“ (Erki Pärnaku)
21:23
Keit Paju

21:22
Keit Paju

21:22
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Kärdile:

Mait: See oli kahtlemata lummav number, täielik amatsoonide virrvarr, väga võluv. Mulle väga meeldis, et sa suutsid saavutada sellise meretaimeliku hõljuvuse, vetikate tants sadamakai alumistes kihtides, see on võimas. Kui seal tuleb uus aasta, siis nii ta tuleb. Kui mind sinna kutsutaks, ma tuleks!!!

Hendrik: Postitants on väga keeruline tegelikult. Tore, et see oli niimoodi üle keeratud. Algmaterjal on juba nii jabur. Tore, et sul see sõbranna ka kaasas oli, see oli väga eluline. See on õhkõrn piir parodeerimise ja ülepanemise juures, siin oli see õiges balansis. 

Mart: Ma tõesti naersin kogu selle jampsi ajal, see oli niivõrd pöörane, et ma oleks nõus seda veel mõnda aega vaatama. Hästi vahva esitus. Täiuslik uusaastapidu õdede Sõnajalgade korteris, kui mehed on kodust ära läinud, siis Siiri ja Viivi möllavad nii. Super, hästi vahva. 

Tanja: Olgem ausad, ega Laura seal videos ei laulnud otse. See, et sina siin posti otsas keerlesid, väänlesid, seda tantsu tegid ja laulsid on väga suur pluss. Kohati olid häälega sina, kohati oli Laura, aga üleüldine jabur number oli tõetruu. Veider, jabur, üliäge, ülinaljakas number, mida mina hea meelega vaataks veel. 

21:16
Keit Paju

Postil keerleb väike konn, mõtleb kus ta kodu on...?

Kärt Anton – Laura Põldvere „Head uut aastat“ (Erki Pärnaku)
21:14
Keit Paju

Kärt Antonist saab postitantsijat Laura Põldvere!

Kärt Anton – Laura Põldvere „Head uut aastat“ (Erki Pärnaku)

21:10
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Normani pöörasele etteastele:

Tanja: Kuidas sa hindad numbrit, kus inimene parodeerib parodeerijat? Väga hästi ja täpselt oli järele tehtud. oli tore vaadata, et sa olid sama bipolaarne, nagu tema. Ma ei teadnud, et sa nii hästi tantsida oskad. Sa tegid väga hästi, pole isegi midagi norida. Mulle väga meeldis. 

Mait: Ma olen sõnatu, et sa julgesid selle ära teha, väga ägedalt tegid.

Hendrik: Pool sellest etteastest mõtlesin, mis asi see üldse on, kuhu kategooriasse paigutada. Kas see on keeleõppevideo, mis on tehtud Jaapanis? Ülejäänud aja mõtlesin, et kui see on muusika, siis mis on see hetk, kus seda lugu peaks kuulama? Klubis kuulad klubimuusikat, aga kus siis seda? Aga kõik need kolm asja olid väga hästi tehtud, Pen - 10, Apple - 10, Pineapple - ka 10! See oli mahlategemise lugu Auralt!

Mart: Ma kiidan sind selle eest väga. Anekdoodi rääkimine on väga suur kunst ja tavaliselt munatakse anekdoot sellega ära, et seletatakse üle ja rikutakse puänte. See lugu on anekdoot ja sa rääkisid selle hiilgavalt. Loll lugu, aga väga naljakas. 

21:03
Keit Paju
Norman Salumäe – Pikatoro „Ppap“ (Pen Pineapple Apple Pen) (Erki Pärnaku)
21:03
Keit Paju

Norman Salumäest saab täna Jaapani koomik Pikatoro!

Norman Salumäe – Pikatoro „Ppap“ (Pen Pineapple Apple Pen) (Erki Pärnaku)
20:59
Keit Paju

20:47
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Elerynile:

Mart: See Robini laul on üks Eurovisioni ajaloo pärleid kahtlemata. See tasus meelde tuletamist. Vahel teeme me laulusaadet, vahel naljasaadet. Sa tegid praegu laulusaadet, aga oli ka huumorielement. 

Tanja: Ma ootasin seda väga põnevusega. Naistel on mehi järele laulda väga suur ülesanne, me ei saa helistikku teha kõrgemaks kui meestel on, sest muidu läheme me liiga naishääleks ära. Mulle väga meeldis hääldus, need fraasiviskamised, sinu lavaline olek. Karakter meeldis ehk rohkem kui hääl, ma tundsin puudust tema spetsiifilisest inglise keele hääldusest – tal on hästi intelligentne, natuke ümmargune hääldus. Sa olid väga tubli, tervikuna see number oli väga hea. Ehk tantsusoolo oleks võinud olla veel arütmilisem, aga ma nokin niisama praegu. Tegelikult oled väga hea. 

Mait: See on üks kõige õudsemaid lugusid, mida ma tean. See kogu aeg viib kuhugi, areneb mingisse refrääni, aga ei jõua mitte kunagi kuhugi. Sa esitasid selle painava loo väga toredasti. Hääldus, kiljatused, mis sa tegid, olid väga iseloomulikud ja tavasid karakterit väga hästi. Terakene mingit veidrat saatanlikkust, mis selles ebamaises Robin Juhkentalis on, on veel puudu. 

Hendrik: Minu meelest oli see super. See lugu mulle väga meeldib. See on väga raske ülesanne, aga minu arust sa tulid toime. Siin oli Robin Juhkentali stiili, arütmiat, laul, hääl. Isegi mina, kes ma olen tervenisti elevandi alla jäänud, saan aru, et seda on keeruline teha. Mulle väga meeldis, tõesti. 

20:42
Keit Paju

Lavale astub eelmise saate võitja Eleyn Tiit, kes kehastub Robin Juhkentaliks.

Eleryn Tiit – Robin Juhkental / Malcolm Lincoln „Siren“ (Erki Pärnaku)
20:41
Keit Paju

20:37
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Mariannele:

Hendrik: Mulle tundub, et see on etteaste, mida üritad täiega teha – siin on tantsimist ja jäljendamist, ei ole jämekoomiline etteaste. Kindlasti mõjutab närv seda rohkem, kui eelmist ühe käega trummilöömist. Ülesande suurus on mingil hetkel erinev. Ma hindasin seda, et sul oli tõesti palju teha – tantsida, laulda, vihmavari oli. 

Mart: Rihannale ligi minna pole ka lihtne. Sa võtad Rihanna, kellel on taga tohutu produktsioon, tal on võimalus videos ja salvestusel sättida, aga sina oled siin ja praegu ja teed seda täie hooga. Ütlen sulle rahustuseks, et nii suuri artiste, nagu Rihanna, ei ole üldse lihtne teha. Sa võtsid tõsise tüki ette, aga ega sa seal kaotajaks ka jäänud. 

Tanja: Mulle meeldis, väga. Rihanna tämbrit on väga keeruline järele teha, eriti kui sa oled naine, tal on kitsavõitu ja nasaalne tämber. Tegu ei olnud paroodiaga, minu jaoks väga hea korralik number. Mulle meeldis su tämber, see oli kohati väga sarnane. Kui ma paneks silmad kinni, oli see 90% Rihanna. Ma nautisin seda etteastet rohkem, kui Rihanna enda etteastet kui ta Tallinnas käis. 

Mait: Lava täitvad numbrid on mulle alati meeldinud – kui kõik seda hästi valdavad ja end korraga liigutavad, on see efektne ja kihvt. Ma ju tean, et sa oskad hästi tantsida ja vaat, et veel paremini lauldagi. Mulle meeldis, et esimese saatega võrreldes olid sa oma tämbri ilusti ka ära vahetanud. Sa oskad suurepäraselt oma häälega mängida ja seda vahetada.

Hendrik: Mulle väga meeldis see esitus. Esitus, mille lõpus on laval viis Rihannat kindlasti peab meeldima. 

20:33
Keit Paju
Marianne Leibur – Rihanna „Umbrella“ (Erki Pärnaku)
20:31
Keit Paju

Järgmisena kehastub Marianne Leibur Rihannaks.

Marianne Leibur – Rihanna „Umbrella“ (Erki Pärnaku)
20:21
Keit Paju

20:18
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Mihkli etteastele:

Mait: Ma korra vaatasin, et kes see Vene talupoeg on. Ma teadsin, mis lugu sa tegema pead. Väga tüdinud sa enam lõpupoole polnudki, pigem vihane, eeskätt trummide peale. Selles videos tundub, et kõik on väga tülpinud mehed. Väga äge, aitäh. 

Hendrik: Nüüd ma saan aru, kust on saanud mõjutused Andres Kõpper, ühe käega trummitagumine ongi siit pärit. Mulle meeldis, et trummilöömine arenes, loo lõpus ikka lõid ka kahe käega trummi, teised trummarid peaksid eeskuju võtma. Pean kiitma ka seda Ene-Liis Semperi lavakujundust. Kõik mõjus väga loomulikult ja autentselt. 

Mart: Vahva number, killuke Eesti popmuusikaajalugu. 

Tanja: Kujutage ette, ma olen meestega nõus! Mulle hästi meeldis, see on nagunii jabur number. Tore oli see laul, sul oli diktsioon olemas, numbrina oli hästi vahva. 

20:13
Keit Paju
Mihkel Tikerpalu – Jüri Mazurtšak / Monitor „Ootan tuult“ (Erki Pärnaku)
20:11
Keit Paju

Järgmisena astub lavale Mihkel Tikerpalu, kes kehastub Monitori trummimeheks Jüri Mazurtšakiks.

Mihkel Tikerpalu – Jüri Mazurtšak / Monitor „Ootan tuult“ (Erki Pärnaku)
20:08
Keit Paju

20:07
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Marta etteastele: 

Tanja: Ma sain aru, et sa tahtsid natuke üle panna. Mulle jäi natuke muhedusest puudu, ta on hästi soe ja muhe, aga ma sain aru, et on teine eesmärk. Tema tämber oli olemas, kohati kadus ära, aga tuli tagasi. Ma olen kahevahel, kas ma oleks tahtnud, et teed täpsemini või paned veel rohkem üle. Hästi tehtud, lugu on tore ja Ingeri moodi nägi välja küll. 

Mait: Ma pean natuke Tanjaga nõustuma, olen ka segaduses selle hoiaku võtmisega. Esimeses saates olid natuke närvis ja sellega läks sutsuke kaduma enesekindlust, numbri puhtust. Natuke läks kaduma filigraansust, mis sul tegelikult olemas on. Ma ei saanudki aru, kas oli liiga üle või mis ta on. 

Hendrik: Sa oleksid võinud ennast natuke rohkem usaldada. Tegelikult oli sul tämber käes, oleksid selle asja ka peenemalt kätte saanud, nii palju pedaali poleks pidanud vajutama. Sul oli kõik olemas, see on väike kraadi küsimus, et mingi element läks natuke liiga paljuks. 

Mart: Inger ongi hästi nunnu. Sellist nunnut nähtust on mingis mõttes lihtne parodeerida ja mingis mõttes ei ole lihtne. Sellise numbriga võiks hakkama saada Ingeri noorem õde, kes paneb õe kollased sokid käte ümber ja laulab õe laulu. 

20:01
Keit Paju

Järgmisena astub lavale Marta Arula, kes kehastub Ingeriks. 

Marta Arula – Inger „Coming Home“ (Erki Pärnaku)
19:49
Keit Paju

19:47
Keit Paju

Kohtunike kommentaarid Taneli etteastele:

Mart: See Jass, mida me praegu laval nägime, on noor Jass. Sa said üsna hästi tema kordumatule tämbrile pihta. Võib-olla sellist uulitsapoisi kuraasi, mis Jaagupit alati on iseloomustanud, pidanuks olema natuke rohkem. Ei ole lihtne Jaagupit parodeerida, sest ta on niivõrd eneseparoodiline. Minu meelest tegid tema karakteriga üpris täpse rolli. 

Tanja: Kuradi hea oli, väga meeldis. Mulle meeldib see vabadus, millega sa siin ringi jooksid, hüppasid ja möllasid. Kohustuslik seis monitori peal oli ka olemas. Ka tämber oli väga äge. Kuigi sa oled siin esimest korda ja täiesti esimene, tõmbasid täiesti käima. Väga energiline ja vahva etteaste oli. 

Mait: Kui ma oleks Rock Summeril ja paarisaja meetri kaugusel vaadanud, siis ma oleks segamini ajanud küll. Tämber oli väga hästi, energiat oleks võib-olla terakene juurde vaja, mingisugust metsikust. Kui Jaagup seda näeb, siis ta teab, et tal on üks orilaulja olemas, kui ise ei viitsi minna.

Hendrik: Väga äge, ma olen ka nõus, niimoodi käima tõmmata, tulla esimesse saatesse. Sina tegid Jaagup Kreemi, aga bänd laval oli ju Terminaator. Ma vaatasin ülejäänud Terminaatorit seal taga ja natuke oli selline vibe, et ülejäänud bänd on kokku kutsunud bändikoosoleku, kus otsustati, et läheme lahku, aga keegi pole julgenud veel solistile öelda. Sa ei kehastanud Jaagup Kreemi, vaid tõmbasid üksi tervet Terminaatorit ja see oli väga võimas.  

19:41
Keit Paju
Tanel Laidna - Jaagup Kreem / Terminaator „See ei ole saladus” (Erki Pärnaku)

19:40
Keit Paju

Kreemi vokaali suudab Tanel tõesti väga täpselt tabada!

Tanel Laidna - Jaagup Kreem / Terminaator „See ei ole saladus” (Erki Pärnaku)
19:37
Keit Paju

Täna saatega musta hobusena liitunud Tanel on Tallinnast pärit naerusuine noormees, kes on pikka aega bändis mänginud. „Kuid tundsin, et elu pakub uusi väljakutseid ja vajab muutust. Pühendan hetkel rohkem aega soolokarjäärile, kuid olen avatud selle kõrvalt ka muudele projektidele!“ räägib ta endast.

19:34
Keit Paju

Eelmise saate võitja Eleryn Tiit võib end täna kindlalt tunda – kuna ta võitis eelmise saate, siis temal on tänases saates immuunsus ja välja ta kindlasti ei kuku.

19:32
Keit Paju

Tere õhtust, kallid Õhtulehe lugejad! Toome teieni taas ülevaate sellest, mis toimub täna saates "Su nägu kõlab varsti tuttavalt". Saatega liitub täna uus osaline – Tanel Laidna, kes astub Jaagup Kreemi kingadesse.