Inimesed

15. oktoobrit tähistas 60 aasta juubelit Yorki hertsoginna, prints Andrew' eksabikaasa Sarah Ferguson

Fergie 60: kas mäletad punapäise hertsoginna räigeid skandaale? 

Triin Tael, 19. oktoober 2019 00:01
KAHENÄDALASE ESIKTÜTREGA: Sellel fotol poseerib Yorki hertsogipaar oma kahenädalase esiktütre printsess Beatrice'iga. Kuu aja pärast aga jättis Fergie beebi Londonisse ja suundus koos mehega Austraalia visiidile. Skandaal oli määratu.Foto: PA/Scanpix

„Punapea on plindris.“ Printsess Diana napp sõnum ennustas Briti kuningakoja kõigi aegade suurima skandaali prahvatamist. Järgmisel hommikul avaldas kõmuleht Daily Mail fotod, kus Elizabeth II keskmise poja Andrew' eksabikaasa varbad olid kiilaspäise ameeriklase suus. Teisel fotol vaatas kaheaastane printsess Beatrice pealt, kuidas emme võõra onuga suudleb. 

Neli kuud varem,  1992. aasta märtsis olid Yorki hertsog Andrew ja tema abikaasa Fergie teatanud oma abielu purunemisest. Esimesi märke kuningliku paari suhete jahenemisest oli täheldatud juba aasta varem. Sellal kui mereväeohvitserist Andrew töö- või õukonnakohustuste pärast võõrsil viibis, nähti tema naist teiste meeste seltsis. Sahistati, et tal on suhe Texase multimiljonäri Steve Wyattiga. 

Ometi oli kõik alanud imeliselt. Sarah ja Andrew olid juba lapsepõlvest tuttavad. Fergie isa töötas Walesi printsi polomeeskonna pealikuna. Kuid 1985. aasta kevadel pöördus  neiu elu pea peale. Ta sai kutse kuninganna peole Windsori lossi. Kutsujaks oli Sarah kauge sugulane ja lapsepõlvesõber, prints Charlesi abikaasa Diana. Diana oli veendunud, et särtsakas punapea oleks Charlesi nooremale vennale Andrew'le perfektne partii. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.05.2020
Printsess Eugenie äi vaakus koroonaviiruse tõttu nädalaid hinge
05.04.2020
Printsess Eugenie äi on koroonaviiruse tõttu intensiivravil
18.12.2019
Eksabikaasa kaitseb printsi: „Imeline mees peab nii hirmsasti kannatama!“
26.11.2019
Tütar Beatrice peab prints Andrew’ krahhi enda süüks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee