Saund

GALERII | Paap Kõlar: „Olen lootusetu trummitaldrikute kokkukuhjaja.“ 

Jaanus Kulli, 19. oktoober 2019 00:01
VAID POOL UHKUSEST: „See siin on proovikomplekt, kontserdil on see oluliselt suurem, mis tähendab et rack, mille külge trummid ja taldrikud kinnituvad, moodustab ringi. Seega võin ma mängida igas ilmakaares,“ kirjeldab Paap oma mängu maailma.Foto: Teet Malsroos

„Olen lootusetu hübriid-stack'ahoolik,“ tituleerib ennast ekstreemsportlane ja ansambli Radar trummar Paap Kõlar. Võõrapärast terminit ei kasuta ta edevusest, vaid paratamatusest, sest eestikeelset vastet liitsõnale „hübriid-stack'ahoolik“ lihtsalt pole.

Selle sõna puhul pole mõtet tõsta pilku taevasse, kus Paap veel viis aastat tagasi motovarjuga lendles. Pärast ränka õnnetust eelistab ta istuda rohkem trummide taga ning muusikamaailma viib ka eelmainitud termin. 

„Hübriid tähendab, et trummikomplektis on ühendatud naturaalne ja elektrooniline  saund. Selles komplektis on elektroonilised trummid, naturaalne soolotrumm ja naturaalsed taldrikud,“ täpsustab Paap. „Stack'ahoolik tähendab, et ma olen täielik sõltlane üksteise otsa lükitud taldrikutest.“ (Stack – virnastamine, kuhjamine ingl k.) Taldrikud selles virnas pole niisama üksteise otsa laotud, vaid neid on ka eelnevalt töödeldud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.06.2019
JAAK AHELIK: mu esimene bänd lagunes, sest kõik peale minu pandi vangi
25.05.2019
Muusikamänedžeride ropp töö: Venemaa tuuri lõppedes oli kõikidel kopp ees
30.05.2018
Radar paneb siiani mõnuga – ja hästi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee