Film

Kirik keelas Toomas Kirsil „Salmonite“ filmimise: koguduse liikmed tajuvad, et naeruvääristatakse seda, mis on neile püha (1)

Terttu Jazepov, 18. oktoober 2019, 11:56
Jaak AusFoto: Martin Ahven

Nädala alguses soovis režissöör ja produtsent Toomas Kirss filmida Kaarli kiriku ees linateose „Salmonid. 25 aastat hiljem“ matusestseeni. Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus otsustas aga Kirsile ära öelda. „Leiti, et kuigi on komöödia, ei oleks koguduse liikmed rõõmsad, et nende pühakoda ja vaimulikke üldiselt näidatakse sellistena, nagu neid episoodis kirjeldatakse,“ põhjendab Aus tehtud otsust.

Toomas Kirss rääkis Kroonikale, et Kaarli kogudusele ei sobinud stseeni sisu. „Ma ei saagi aru, sest me ei tahtnud filmida kirikus, vaid kiriku ees. Aga võib-olla see ongi Eesti vabariik, kus valgel heteromehel ei lubata kirikusse minna, kuid kõigil teistel – aga palun. Rakveresse oleksime kindlasti saanud,“ ütles ta. Õhtulehele ta sel teemal kommentaari anda ei soovinud.

Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus tõdeb, et ei saa oma otsust põhjendada ühe lausega, sest sellele eelnes pikem protsess. „Filmida soovitud lõigu kirjelduse põhjal leidsin koguduse õpetajana, et antud episood kujutab kirikut ja õpetust naeruväärsena ning edastab ka valet arusaama kiriku annetustest ja õpetusest. Kindlasti oleks härra Kirss võinud selle lõigu ka avaldada, sest see oleks ilmselt paljudele põhjendanud keeldumist,“ ütleb ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. september 2019, 08:02
Toomas Kirss puhub elu sisse kunagisele kodumaisele seriaalile?
15. jaanuar 2019, 13:50
Kokkuvõte konverentsilt „Eesti seriaalitööstus – mis teel me oleme?“ | Raivo Suviste: Eesti seriaal on tupikteel. Sõltume kanalite tellimustest: kui üks kanal paneb pillid kotti, siis sinna seriaale ei jää
17. november 2018, 00:01
Miks küll räägib enamik Eesti filme maailmaga pahuksis meestest?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee