Foto: Erakogu
Kroonika / Ohtuleht.ee 18. oktoober 2019 08:28
"Viivi sai aru, et ta kaotab mu," meenutab Oleg Sõnajalg, et olid Viiviga tema alkoholisõltuvuse pärast lahkumineku äärel.

"Aga ma, jah, ütlesin Viivile, see juhtus veidi enam kui kaks aastat tagasi, et niimoodi ei ole meie kooselu enam jätkusuutlik. Meil on olnud siiani imeline elu, meil on imeline perekond ja meil on ilusaid mälestusi, aga niimoodi ei saa jätkata," tõdeb Sõnajalg Kroonikas.

"Viivi sai aru, et ma mõtlen ka seda. Täiesti siiralt," lausub mees.

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas.

Viivi, kes õpib Floridas nõustajaks kristlikus nõustamiskeskuses Women's Refuge of Vero Beach, märkis septembris, et kuna ta ise on sõltuvuseteekonna läbi käinud, on tal lihtsam teisi sõltlasi mõista. "Ja ma julgen kinnitada, et sellest on võimalik välja tulla. Ainuke tingimus on, et inimene peab ise seda tahtma. Inimene peab aru saama, et tal seisab ees valik, kas täiesti põhja minna või jätkata uut moodi," sõnab ta. "Oma kogemusest tean, et teine variant on ainuõige, sest nii palju põnevat ja ilusat ja head on veel ees!"

"Sõltuvus on nagu soo – ta imeb sind märkamatult aina sügavamale. Ja sellest välja tulla on oi kui raske! Mina pidin selleks väga tõsised otsused tegema ja end kaheks aastaks ühiskonnast eraldama. Ega ma teadnudki, kuidas ma pärast neid kaht aastat vabaduses hakkama saan. Kui mul on raha ja lähen poodi, siis mis kiusatused mul võivad tekkida. Alguses oli võitlusi, aga nüüd on huvi alkoholi vastu täiesti läinud. Täiesti. Samas mind ei häiri, kui teised klaasi veini võtavad," rääkis naine.