Inimesed

„Kibelen taas Eestisse teie publikuga kohtuma!“ 

Juba pool sajandit edukalt tiksuv Mašina Vremeni ehk ajamasin jõuab taas Tallinna 

Jaanus Kulli, 18. oktoober 2019 00:01
ELAV LEGEND: Legendaarne Vene rokkbänd Mašina Vremeni tähistab 50. tegutsemisaastat.Foto: Sputnik/ Scanpix

„Eestis on lihtsalt väga hea olla. Eesti on ilus riik ja Tallinn väga ilus linn. Ma ei räägi seda niisama. Olen seda varemgi teie juures kogenud: nii kui ma üle piiri saan, tunnen, kuidas minusse voogab rahu,“ tõdeb usutluses Õhtulehele Moskva ansambli Mašina Vremeni käilakuju Andrei Makarevitš.

„Nii et kibelen taas Eestisse ja tahaks juba kohtuda teie publikuga,“ lisab ta. Tal ja tema fännidel ei tule kohtumist enam kaua oodata. Juba ülehomme esineb tänavu oma 50. tegutsemisaastat tähistav Mašina Vremeni Tondiraba jäähallis. Tallinnal on bändi ajaloos eriline koht, sest just siin toimus 1976. aastal grupi esimene avalik esinemine väljaspool Moskvat.

„Loomulikult mäletan seda esinemist,“ lausa hõiskab teisel pool telefonitoru Makarevitš. „See oli vahva! Mäletan, astusime koos kohalike bändidega üles noorte muusikute festivalil, mis toimus ülikoolis Mustamäel,“ üllatab bändi juhtfiguur oma mäluga. „Minu mäletamist mööda oli tegu lausa kahepäevase festivaliga ning meid hämmastas kõige enam see, et saal (tollase Tallinna polütehnilise instituudi aula – J. K.) oli puupüsti rahvast täis, aga mitte ühtegi miilitsat polnud. See avaldas meile tohutut muljet. Mõeldamatu, et Moskvas oleks tollal saanud midagi analoogset juhtuda. Meil oleks sellise ürituse puhul olnud miilitsaid rohkem kui kuulajaid. Pealegi olime Moskvas niigi halvas nimekirjas ning meil oli üldse esinemistega raskusi. Aga jah, Tallinnas tundsime end laval hästi ja meid võeti ka hästi vastu.“ (Makarevitš ei meenuta või jätab tagasihoidlikkusest ütlemata, et Mašina Vremeni võitis festivali peaauhinna ning Tallinnast algas ansambli tähelend.)

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.09.2019
GALERII | Mašina Vremeni andis Tallinnas uhke juubelikontserdi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee