Inimesed

14. oktoobril 1994 jõudis USA kinodesse Quentin Tarantino „Pulp Fiction“

„Pulp Fiction“ 25: mis on portfellis? Mida Uma suust välja ajab? Ja mitu korda kõlab „fuck“? (2)

Triin Tael, 16. oktoober 2019 00:01
LEGENDAARNE TVIST: Uma Thurman ja John Travolta „Pulp Fictioni“ ühes kuulsamas stseenis. Filmi lõpupeol tantsisid sealsamas hoopis Travolta ja Christopher Walken. Visati nalja, et nad võiksid koos muusikali teha – ja aastaid hiljem kehastasidki mehed „Juukselakis“ abielupaari.Foto: VIDA PRESS
Kui Quentin Tarantino „Marukoerte“ täht Michael Madsen kaks nädalat enne „Pulp Fictioni“ stsenaariumi valmimist vesterni „Wyatt Earp“ nimel Vincent Vega rollist loobus, keeldus Tarantino temaga ligi kümme aastat rääkimast. Mõistagi oli Madsen pärast kadedusest roheline, sest cool'i Vincenti roll paiskas taas tippu John Travolta, kellele kogu Hollywood oli juba mulla peale ajanud.

Tarantino oli rolli spetsiaalselt Madseni jaoks kirjutanud: palgamõrtsukas Vincent Vega pidi olema Madseni „Marukoerte“ tegelaskuju Vic Vega ehk Mr Blonde'i kaksikvend, kirjutab Eonline.com. Kuid Quentini kaksikutevigurist ei saanud tema tohutuks nördimuseks asja. Produtsendid käisid peale, et Tarantino valiks Vince'iks mõne kassamagneti, nagu näiteks Bruce Willis või Daniel Day-Lewis. „Grease'i“ ja „Laupäevaõhtuse palaviku“ täht Travolta oli 1990. aastate alguseks Hollywoodis lootusetult maha kantud. „Ta oli vähem kui null,“ seletas Tarantino agent Mike Simpson kunagises Vanity Fairi artilis. Ent pärast Johniga kohtumist oli Quentin vankumatu: temast peab saama Vincent. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2019
Travolta andis MTV galal Taylor Swifti auhinna kogemata drag-artistile!
10.08.2019
Kas "Ükskord Hollywoodis" võib jääda Tarantino viimaseks filmiks?
27.07.2019
Sa oled see, mida vaatad! „Kevade“ ja „Tähesõjad“ toovad armuelus plusspunkte
23.07.2019
Quentin Tarantino tahab Uma Thurmaniga kolmanda „Kill Billi“ filmi teha